Promosyonu Hangi Bankadan Almalıyım?

Emekliyseniz ve promosyonunuzu hangi bankadan alacağınıza karar veremiyorsanız yazımızı okuyarak emekli maaşınızı hangi bankaya taşıyacağınıza nasıl karar verebileceğinizi öğrenebilirsiniz. 

Emeklilere bankalar tarafından verilecek promosyonların dağıtımına başlandı. Buna göre emeklilere 16 banka tarafından emeklilerin tek taahhüt vermesi koşuluyla promosyon ödenecek. Bu promosyonlar 300 TL ila 450 TL arasında olacak. Emeklilerin ne kadar promosyon alacakları aldıkları emekli maaşına göre hesaplanacak. Yani buna göre emekli maaşı 1000 TL’nin altında olanlara 300 TL, 1000 TL ila 2000 TL arasında olanlara 375 TL ve 2000 TL’nin üstünde olanlara 450 TL promosyon ödenecek.

Emeklilere SGK’nın protokol imzaladığı 16 banka tarafından promosyon ödemesi yapılacak. Bu promosyon ödemeleri 2017 yılında bir defaya mahsus olarak yapılacak. Emekliler promosyon ödemelerini istedikleri bankadan alabilecekler. Ancak bankadan promosyon alabilmek için emekli maaşlarını o bankaya taşımaları gerekecek. Ayrıca o banka ile bir taahhütname imzalamaları da gerekecek. Bu taahhütname ile bankaya emekli maaşlarını üç yıl boyunca başka bankaya taşımayacakları konusunda taahhüt vermek zorunda kalacaklar. Yani bankalar emeklileri üç yıl boyunca kendi bankalarına bağlamış olacaklar.

Emekliyseniz ve emekli promosyonunuzu hangi bankadan alacağınıza karar veremiyorsanız öncelikle bankaların size sunduğu teklifleri değerlendirmelisiniz. Bankalar emeklilerin emekli maaşlarını kendi bankalarına bağlamak için onlara avantajlı teklifler sunmaktadırlar. Yani promosyon ödemenizi o bankadan almanız için bankalar birbirinden farklı teklifler vermektedirler. Bazı bankalar kiralık kasaların yıllık fiyatlarında indirim yaparken bazı bankalar da ihtiyaç kredilerini kefilsiz kullanmanıza yönelik olanak sunmaktadırlar.

Emekli promosyonunuzu alacağınız bankaya karar vermek için bankaların sundukları teklifleri tek tek incelemeli ve değerlendirmelisiniz. Bu tekliflerin arasından sizin için en avantajlı olanı seçmelisiniz. Yani eğer kiralık kasa kullanmayı düşünmüyorsanız kiralık kasa fiyatlarında indirim yapan bankayı seçmenizin bir avantajı yoktur. Ayrıca bazı bankalar kredi kartınıza 50 TL bonus yüklemeyi teklif etmektedir. Ancak eğer o bankanın kredi kartını kullanmıyorsanız bu bankaya emekli maaşınızı taşımanız yine size bir avantaj sağlamayacaktır. Bu yüzden emekli maaşınızı taşıyacağınız ve promosyon ödemenizi alacağınız banka öncelikle size sizin işinize yarayacak avantajlar sunmalıdır.

Bir cevap yazın