Pırlanta Bireysel Emeklilik Planı

Pırlanta Bireysel Emeklilik Planı Ziraat Emeklilik Bireysel Emeklilik Sisteminden yararlanan kişilerin seçebileceği emeklilik planlarından biridir. Bu emeklilik planı ayrıca Ziraat Emeklilik Prestij Kulübüne üyeliği de kapsamaktadır. 

Pırlanta Bireysel Emeklilik Planı Ziraat Emeklilik Bireysel Emeklilik Sisteminin içerdiği emeklilik planlarından biridir. Bu emeklilik planı son derece avantajlıdır. Aylık ödemeler 350 TL’den başlamaktadır. İsterseniz daha yüksek katkı payı da yatırmanız da mümkündür. Ziraat Emeklilik Prestij Kulübü, bu emeklilik planından yararlanan ve kamu hastanelerinde çalışan kişilerin üye olabileceği bir kulüptür. Bu kulübe üye olan kişiler pek çok indirimli üründen ve hizmetten yararlanabilmekte hatta ücretsiz hizmetler alabilmektedirler. Üstelik bu kulübün üyelerinin aile bireyleri de indirimlerden  ve avantajlardan yararlanabilirler. Yalnız aile bireyleri, üyelerden farklı olarak ücretsiz ürün ya da hizmetlerden yararlanamazlar.

Ziraat Emeklilik Prestij Kulübü son derece avantajlıdır. Ancak bu kulübe üye olmak için Pırlanta Bireysel Emeklilik Planından yararlanmanız gerekir. Bu kulübe üye olduğunuzda kulüpten ancak 60 gün sonra çıkabilirsiniz. Ayrıca kulüpte en fazla bir yıl kalabilirsiniz. Ziraat Emeklilik Prestij Kulübü size alışverişlerinizde, hobilerinizde ve spor etkinliklerinizde kullanabileceğiniz pek çok avantaj sağlar. Bunlardan bazıları müzik kursları, satranç kursları, dans kursları ve yabancı dil kurslarıdır. Elbette bu kursları veren her kurumda indirim bulunmamaktadır. Sadece Ziraat Bankasının anlaşmalı olduğu kurumlardan indirim alma olanağınız vardır. Ayrıca fitness ve pilates salonlarından da indirim almanız mümkündür.

Pırlanta Bireysel Emeklilik Planından caymak istediğinizde o zamana dek yatırdığınız tüm katkı paylarını alabilirsiniz. Ancak devletin sizin yatırdığınız tutara katkı olarak ödediği %25’lik katkı payını alamazsınız. Ayrıca Ziraat Bankasının verdiği kâr payını da alamazsınız.

Son yıllarda insanlar daha çok Bireysel Emeklilik Sistemine girmektedirler. Çünkü çoğu kişi emekli olduğunda sadece tek bir yerden emekli maaşı almaktansa iki yerden emekli maaşı almanın daha avantajlı olduğunu düşünmektedir. Bu da son derece haklı bir düşüncedir. Üstelik sadece Bireysel Emeklilik Sistemi ile emekli olma durumu olsa bile ne kadar katkı payı yatıracağınız belli olduğu için son derece avantajlı bir sistemdir.

Bir cevap yazın