İş Bankası’ndan Emeklilere Özel Kredi

İş Bankası emeklilere özel kredi veriyor. Eğer krediye ihtiyacınız varsa İş Bankası’nın sunduğu bu fırsattan yararlanarak avantajlı kredi çekebilirsiniz. İş Bankası’nın emeklilere özel kredi kampanyasından yararlanmak için yazımızı okuyun.

Emeklilerin en büyük sıkıntısı nakit para sıkıntısıdır. Özellikle sadece emekli maaşıyla geçinmeye çalışan emekliler çoğu zaman nakit para sıkıntısı yaşamaktadırlar. Bu nakit para sıkıntısının pek çok sebebi olabilmektedir. Çocuk evlendirmek, torunun eğitimine destek olmak, evin ihtiyaçlarını gidermek ve daha çok sayıda sebeple nakit para sıkıntısı çekilebilmektedir. Ayrıca sadece bu gibi sebeplerle değil sadece tatile çıkma isteğiyle yapılan harcamaların sonrasında bile emekliler nakit para sıkıntısı yaşamaktadırlar. Bu yüzden bankalar emeklilerin durumunu göz önüne alarak onlara avantajlı kredi fırsatları sunmaktadırlar. Emeklilerin durumunu dikkate alan bankalardan biri de İş Bankası’dır. İş Bankası emeklilere özel kredi sunmaktadır. Ancak bu krediyi alabilmek için belirli koşulları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu koşulların neler olduğunu öğrenmek için yazımızın devamına göz atın.

İş Bankası’nın emeklilere sunduğu emeklilere özel kredi fırsatından yararlanmak istiyorsanız yerine getirmeniz gereken bazı koşullar vardır. Ancak bunlar öyle zor koşullar değildir. Öncelikle T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu yani Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur emekli maaş ödemelerinizi İş Bankası’na aktarmanız yani maaşınızı İş Bankası’na taşımanız gerekmektedir. Bu sayede emeklilere özel kredi alabilirsiniz. Bu kredinin geri ödemeleri sizin maaşınızın ne zaman yattığına bağlı olarak taksitlendirilmektedir. Yani maaşınızı aylık olarak alıyorsanız kredi geri ödemeleri aylık taksitlere bölünmekte, maaşınızı üç ayda bir alıyorsanız bu durumda ger ödeme taksitleriniz üç aylık olarak taksitlendirilmektedir. Emeklilere özel krediden yararlanmak için emekli tanıtım kartınız ve gerekli belgelerle birlikte bir İş Bankası şubesini ziyaret etmeniz yeterlidir. Bu belgeler emeklilere özel kredi başvuru formu, nüfus cüzdanınız ve nüfus cüzdanı fotokopiniz, SGK kaydınız yoksa ya da geliriniz doğrulanamıyorsa gelir belgeniz, emekli aylığınızın kaydedildiği hesabınıza ait banka hesap cüzdanınızdır. 2017 yılında emeklilere özel kredilere uygulanan faiz oranı %1,50 şeklinde güncellenmiştir. Ayrıca her krediden alındığı gibi bu krediden de binde beş oranında dosya masrafı yani kredi tahsis ücreti alınmaktadır.

Bir cevap yazın