İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç kredisi başvurusu günümüzde her kanaldan yapılabilmektedir. Ayrıca faaliyet gösteren tüm bankalar ihtiyaç kredisi vermektedir. 

İhtiyaç kredisi başvurusu yapmak istediğinizde müşterisi olduğunuz bir bankaya her kanal üzerinden başvuru yapmanız mümkündür. Bunun için o bankanın müşterisi olmanız yeterlidir. Dikkat etmeniz gereken husus o bankadaki bilgilerinizin tam ve güncel olmasıdır.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte tüm bankalar teknolojiye ayak uydurmuş ve yeni teknolojileri bankacılık işlemleriyle birleştirmişlerdir. Bankalara kredi başvurusu yapmak için her kanalı kullanmanız mümkündür. Önemli olan o bankanın müşterisi olmanız ve bankada bilgilerinizin bulunmasıdır. Bankada bulunan bilgilerinizin eksik olması ya da güncel olmaması durumunda banka şubesini ziyaret etmeniz ve bilgilerinizi tamamlamanız ya da güncellemeniz gerekecektir.

İhtiyaç kredisi başvurularında emekli olmak hem avantaj hem de dezavantaj olabilir. Emekli olmanın dezavantajı aldığınız ihtiyaç kredisinin geri ödeme süresi boyunca hayat sigortası yapmanızın gerekli olmasıdır. Bu hayat sigortasını yaptırmak istediğinide yüksek primlerle karşılaşmanız olasıdır. Çünkü yaşınız büyüdükçe sağlık sorunlarına yakalanma olasılığınız da artar. Bu da yüksek primli hayat sigortası anlamına gelir.

İhtiyaç kredisi başvurusu yapacağınız zaman emekli olmanızın sizi avantajlı kılmasının nedeni bankada kredi almanızın kolay olmasıdır. Bankalar maaşı süreklilik gösteren kişilere daha kolay kredi verirler. Kredi notunuzun çok yüksek olması şart değildir. Bankadan kolayca kredi almanız mümkündür. Hatta bankalar emeklilere emekli maaşını taşıma ve kefilsiz kredi alma olanakları da sunmaktadırlar.

İhtiyaç kredisi başvurunuzu isterseniz cep telefonunuzdan SMS göndererek, bankanızın çağrı merkezini arayarak, mobil bankacılık uygulaması üzerinden ya da internet bankacılığı üzerinden bankaya ihtiyaç kredisi talebinizi ileterek yapabilirsiniz. Bu başvuru kanallarından yaptığınız kredi başvuruları sonucunda banka size SMS ile cevap verecek ya da çağrı merkezinden bir müşteri temsilcisi sizi arayarak başvurunuz konusunda bilgilendirecektir.

İhtiyaç kredinizi emekli maaşınızı aldığınız bankadan almak isterseniz bir belge ibraz etmeniz gerekmeyecektir. Eğer başka bankadan kredi almak isterseniz bu durumda emekli maaşınızın yattığı hesabın cüzdanını o bankaya ibraz etmeniz gerekecektir. Emekli maaşını taşıyan kişilere avantajlı kredi sunan bankalardan kredi almayı tercih etmeniz işinize daha çok yarayabilir.

Bir cevap yazın