Genç Emeklilik Planının Avantajları

Genç emeklilik planı son zamanlarda gençlerin ilgisini çeken ve Anadolu Hayat Emeklilik ile İş Bankasının iş birliği sonucu ortaya çıkan bir emeklilik planıdır. Genç emeklilik planı hakkında ayrıntılı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

Genç emeklilik planı 18 – 25 yaşları arasındaki gençler için oluşturulmuş emeklilik planıdır. Avantajlı genç emeklilik planı sayesinde aylık 99 TL’den başlayan ödemelerle emekliliğinize yatırım yapmanız mümkündür. Üstelik yatırılan tutarın %25’i kadar devlet katkısı da aylık olarak hesaba yatmaktadır. Bu sayede çok erken yaşlarda emekliliğiniz için çok büyük katkı yapabilirsiniz. Eğer siz de şimdiden emekliliğinizi düşünüyorsanız ve emekliliğinize yatırım yapmak istiyorsanız Anadolu Hayat Emeklilik ya da iş Bankası şubelerine giderek hemen genç emeklilik planınızı oluşturabilirsiniz.

Genç emeklilik planının çok sayıda avantajı vardır. Her ne kadar üniversite dönemindeki gençleri kapsasa da ödeme planı zorlayıcı olmadığı için gençler bu plandan yararlanmak konusunda ikna olmaktadırlar. Üstelik genç emeklilik planı kapsamında yatırım danışmanlığı hizmetinden yararlanmak da mümkündür. İş portföy yönetimi tarafından hazırlanan yatırım danışmanlığı bülteninden faydalanarak yatırım kararları yönetilebilmektedir. Tüm bunların yanı sıra genç emeklilik planının diğer avantajı erken emekliliktir. Elbette başka emeklilik sistemlerinden yararlanmak da gereklidir. Ancak herkes iki yerden emeklilik maaşı almanın, bir yerden emeklilik maaşı almaktan daha iyi olduğu konusunda hemfikirdir. Bu yüzden iki emeklilik sisteminden emekli olmaya kimse hayır demez. Ayrıca bu emeklili planı sayesinde sosyal güvenlik danışmanlığı hizmeti de alınabilmektedir. Uzman bir danışman bu konuda sorularınızı cevaplamaya hazırdır. Bunların yanı sıra yararlanılabilecek diğer hizmet kariyer koçluğu hizmetidir. Genç emeklilik planının hitap ettiği yaş aralığında bulunan gençler üniversite döneminde ya da üniversiteye hazırlık döneminde olan gençlerdir. Bu yüzden en çok ihtiyaç duydukları hizmetlerden biri kariyer koçluğu hizmetidir. Kariyer koçları yeni mezunlara, üniversiteye hazırlananlara, üniversite okuyanlara ya da iş arayışında olanlara hizmet vermektedir. Yılda bir kez verilen bu hizmet sayesinde kariyerinizi nasıl yönlendirmeniz gerektiği konusunda fikirler alabilirsiniz. Telefon ya da Skype aracılığıyla da görüşme mümkün olabilmektedir. Genç emeklilik planı, emeklilik konusunu ciddi ciddi düşünenler için oldukça avantajlı bir plan olarak müşterilerini beklemektedir.

Bir cevap yazın