Findeks Nasıl Kullanılır?

Findeks nasıl kullanılır sorusu, Findeks platformunu kullanmak isteyen kişiler tarafından sorulan bir sorudur. Findeks nasıl kullanılır sorusunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Findeks, kişilerin finans sektöründeki konumlarını öğrenmelerini bu konuda ayrıntılı bilgi almalarını ve konumlarını kontrol ederek yönetmelerini sağlayan bir platformdur. Findeks platformu Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından finansal bilgi hizmeti sunmak amacıyla oluşturulan bir platformdur. Türkiye’nin önde gelen dokuz bankasının kurduğu ortaklık sonucu ortaya çıkan Kredi Kayıt Bürosu (KKB) Findeks platformunu haya geçirerek müşterilere çok önemli bir katkıda bulunmuş ve çok önemli bir ihtiyaca cevap vermiştir. Öyle ki, müşteriler bu sayede kredi notu ortalamasından finansal itibar durumlarına kadar her türlü bilgiye ulaşma imkânı bulmuşlardır. En önemlisi de bunu yaparken her türlü cihazlarından Findeks platformlarına ulaşabilmeleridir. Findeks platformu bilgisayarda, tablette ve akıllı telefonlarda kullanılabilmektedir. Findeks nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız yazımızı okuyarak merakınızı giderebilir, findeks hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Findeks nasıl kullanılır sorusuna “Üye olup, bilgileri teyit edip, uygun ürün ve paketleri seçerek kullanılır.” şeklinde yanıt verebiliriz. Bunun için öncelikle findeks platformunu akıllı telefonunuza ve tabletinize indirebilir ya da doğrudan bilgisayar tarayıcısında açılan sayfadan üyelik oluşturabilirsiniz. Ardından üyelik bilgileriniz dünyanın en güvenli kimlik doğrulama sistemiyle teyit edilecektir. Bunun için sistem, sadece sizin bildiğiniz bilgilerle sizin üye olurken girdiğiniz kimlik bilgilerini teyit edecektir. Doğrulama için bankalarda kayıtlı olan cep telefonu numaranız ve iki adımlı doğrulama sistemi kullanılmaktadır. Üyeliğiniz etkin hâle geldikten sonra Findeks platformunda bulunan ürün ve paketleri inceleyerek bunların arasından size en uygun olanlarını seçebilirsiniz. Findeks platform üyeliği ücretsiz olsa da, Findeks bilgi alma hizmetlerinden yararlanmak ücretlidir. Ancak ücretler herkese uygundur. Findeks platformu, bankalardaki ve çeşitli finansal kurumlardaki kredi notu ortalamanızı, kredi bilgilerinizi, borç bilgilerinizi ve limit bilgilerinizi öğrenmenizi sağlamaktadır. Böylece finans sektöründeki konumunuzu öğrenebilir, kontrol edebilir ve yönetebilirsiniz. Bu platform, finans sektöründeki konumunuzu sürekli olarak takip etmenizi sağladığı için kendi durumunuzu sürekli olarak kontrol altında ve kredi notu ortalamanızı sürekli yüksek tutmanızı sağlayacaktır. Üstelik bu sistemin hizmet altyapısı ISO ve Cobit 4.1 güvenlik standartlarına uygundur.

Bir cevap yazın