Finansbank Kolay Emeklilik Planı

Finansbank Kolay Emeklilik Planı bireysel emeklilik planı kapsamında Finansbank tarafından oluşturulmuş bir emeklilik planıdır. Bu plan tıpkı adından anlaşıldığı gibi oldukça kolay bir emeklilik planıdır. Planın ayrıntılarını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Finansbank Kolay Emeklilik Planı ayda sadece 150 TL ödeme yaparak emekliliğiniz için yatırım yapmaya başlayabileceğiniz bir emeklilik planıdır. Bu bireysel emeklilik planında giriş aidatı alınmamaktadır. Elbette yine devlet katkısı söz konusudur. Bu da bireysel emeklilik hesabınıza 150 TL yatırdığınız zaman bu tutarın %25’i kadar aylık devlet katkısı alacağınız anlamına gelmektedir.

Finansbank Kolay Emeklilik Planının en önemli özelliği bireysel emeklilik sistemi kapsamında gerçekleştirmeyi planladığınız aylık ödemelerinize ara verebilmenizdir. Ayrıca dönem içinde ödediğiniz aylık tutarı asgari tutarın altına düşmemek koşuluyla azaltma ya da artırma olanağınız da vardır. Finansbank, emeklilik planını sunduğu müşterilerine plan değişikliği ve fon dağılımı değişikliği yapma hakkı da tanımaktadır. Bu değişiklikleri belirli sayılarla sınırlandırmaktadır. Buna göre Finansbank Kolay Emeklilik Planı çerçevesinde bir yıl içinde dilediğiniz takdirde 4 kez plan değişikliği yapabilirsiniz. Bu sayede banka sizi tek emeklilik planına mecbur etmemekte size esnek haklar da tanımaktadır. Bunun yanı sıra bir yıl içinde 6 kez fon dağılımı değişikliği yapmanız da mümkündür. Bu da son derece kararsız müşterilerin fikirlerinin değişmesi ve sürekli değişiklik yapmak istemeleri durumunda çok yeterli bir değişiklik hakkı sayısıdır.

Finansbank Kolay Emeklilik Planı kapsamında bir ayda ödemeniz gereken asgari tutar 150 TL’dir. Bu tutar 150 TL’den az olamamaktadır. Ayrıca tutar sadece TL cinsinden belirlenebilmektedir. İsterseniz bu tutarın üstünde bir ödeme yapabilirsiniz. Toplu ödeme yapmak istediğinizde bunun için belirlenmiş asgari ya da azami tutar bulunmamaktadır. Ayrıca ödemelerinizi aylık yapmak istemezseniz üç aylık, altı aylık ve yıllık ödeme seçenekleri de mevcuttur.

Finansbank, Kolay Emeklilik Planı kapsamında söz konusu emeklilik hesaplarından sözleşmenin ilk 5 yılı boyunca Yönetim Gider Kesintisi yapmaktadır. Bu kesinti, hesaptaki birikim üzerinden aylık olarak ve yılın ilk altı ayında alınmaktadır. Giriş aidatı alınmasa da eğer emeklilik planının ilk 5 yılı dolmadan plandan çıkmak isterseniz bu tutar ertelenmiş giriş aidatı şeklinde sizden alınacaktır.

Bir cevap yazın