Faizsiz Emeklilik Kredisi Almak Mümkün mü?

Faizsiz emeklilik kredisi almak mümkün mü sorusu faizsiz emeklilik kredisi almak isteyen emekliler tarafından sorulan bir sorudur. Faizsiz emeklilik kredisi almak mümkün mü sorusunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Faizsiz emeklilik kredisi hemen hemen her emeklinin aradığı emeklilik türüdür. Emekliler, nakit paraya çoğu zaman ihtiyaç duymaktadır. Emekli maaşı almalarına rağmen bu böyledir. Emeklilerin emekli maaşı almalarına rağmen nakit paraya ihtiyaç duymalarının sebebi, emekli maaşını yetersiz bulmalarıdır. Üstelik emekli maaşına yapılan zamlar da emeklilerin çoğunu tatmin etmemektedir. Emekli maaşı yüksek olan, birikimi olan, ve yeterli mal varlığı olan emekliler çoğunlukla geçinebilmektedirler. Ancak onlar da zaman zaman çeşitli gerekçelerle emeklilik kredisi almaya gereksinim duymaktadırlar. Bunun sebebi çoğu zaman ortak sayılabilecek bu gerekçelerin normal bir birikimle karşılanabilecek düzeyde olmamasıdır. Buna örnek olarak çocuk evlendirmeyi ya da torun okutmayı verebiliriz. Bu tür ihtiyaçların karşılanabilmesi için kredi çekmenin şart olduğu söylenebilir. Birikimi ya da mal varlığı olmayan emekliler ise pek çok zaman masrafları karşılamak konusunda zorluk yaşamaktadırlar. İşte böyle zamanlarda faizsiz emeklilik kredisi almak mümkün mü sorusunu sormaktadırlar. Faizsiz emeklilik kredisi almak mümkün mü diye merak ediyorsanız yazımızı okuyarak merakınızı giderebilir, faizsiz emeklilik kredisi hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Emekliler emekli maaşları sayesinde emeklilik kredisi almak için bankalara başvurabilmektedirler. Ancak elbette emeklilik maaşını bankaya gösteremek, bankaların emeklilik kredisi başvurusuna olumlu cevap vermesi için yeterli olmamaktadır. Emeklilik başvurusunun incelenmesi sürecinde önem taşıyan bir kıstas da kredi notu ortalamasıdır. Kredi not ortalamasının, istenen emeklilik kredisi tutarına uygun olması durumunda emeklilik kredisi başvurusunun onaylanma ihtimali artmaktadır. Ancak kredi notu ortalaması riskli ya da az riskli seviyesinde ise o zaman emeklilik kredisi başvurusunun onaylanması zorlaşacaktır.

Faizsiz emeklilik kredisi almak mümkün mü sorusuna “Evet, mümkün.” şeklinde yanıt verebiliriz. Faizsiz emeklilik kredisi veren tek banka Ziraat Bankasıdır. Ancak Ziraat Bankası sadece belirli dönemlerde yaptığı kampanyalarla faizsiz emeklilik kredisi vermektedir. Bu yüzden emekliler faizsiz emeklilik kredisi kampanyalarını takip etmelidirler. Ayrıca bankalar belirli dönemlerde emekli maaşını getiren emeklilere çok avantajlı emeklilik kredileri sunmaktadırlar. Bu avantajlar düşük faizli ya da ertelemeli emeklilik kredisi fırsatı şeklinde olabilmektedir.

Bir cevap yazın