En İyi Emekli Kredisi Hangisi?

En iyi emekli kredisi hangisi sorusu emekliler tarafından en çok sorulan sorulardan biridir. En iyi emekli kredisinin hangisi olduğu sorusunu bu yazımızda yanıtlıyoruz.

En iyi emekli kredisi hangisi sorusunun cevabı çok sayıda emekli tarafından merak edilmektedir. Bu konuda en büyük avantajı PTT sunmaktadır. Ancak emekli maaşlarını bankalarına taşımaları durumda emeklilere bankalar tarafından çok cazip kredi seçenekleri sunulduğu da bir gerçektir. PTT özellikle anlaşmalı bankalar üzerinden kredi kullanımına olanak sağlamaktadır. Ancak burada da kredi notu önem arz etmektedir.

Emeklilere sunulan emeklilik kredileri pek çok banka tarafından verilmektedir. Bu yazımızda bunlardan üçü hakkında bilgiler bulacaksınız. En iyi emekli kredisi hangisi sorusunun cevabına bu şekilde ulaşmak mümkündür.

PTT Emekli Kredisi

PTT emekli kredisi PTT tarafından emeklilere sunulmaktadır. PTT bu krediyi anlaşmalı olduğu bankalar aracılığıyla sunmaktadır. PTT emekli kredisi almak için yine emeklinin kredi notu önem taşımaktadır. Ayrıca bu krediyi alabilmek için emeklinin yaşı 80’i aşmamış olmalıdır. Yaş sınırı 80 olarak belirlenmiştir. Ayrıca 80 yaşında olan emeklilere en fazla 36 ay vadeli PTT emekli kredisi verilmektedir.

DenizBank Her Derde Deva İhtiyaç Kredisi

DenizBank Her Derde Deva İhtiyaç Kredisi, PTT tarafından, emeklilik maaşını PTT’den alan emeklilere verilmektedir. Bu kredinin vadesi 48 aydır. Emeklilerin bu krediyi alabilmek için sadece nüfus cüzdanlarıyla PTT merkezlerine başvurmaları yeterli olmaktadır. Her Derde Deva İhtiyaç Kredisi için alt limit 1.000 TL, üst limit 36.0000 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca faiz oranları da oldukça düşüktür. 2.000 TL’nin altında alınan kredilerde faiz oranı %1,75 ve bunun üstünde alınan kredilerde faiz oranı %1,59’dur.

Aktifbank N Kolay PTT Emekli Kredisi

Aktifbank, yine maaşını PTT’den alan emeklilere N Kolay Emekli Kredisi sunmaktadır. Bu kredinin kullanım koşulları da DenizBank Her Derde Deva İhtiyaç Kredisi kullanım koşullarına benzemektedir. Emeklilerin bu krediyi kullanmak için PTT merkezlerine nüfus cüzdanlarıyla başvuru yapmaları ve başvuru formunu doldurmaları yeterlidir. Aktifbank N Kolay PTT Emekli Kredisi 40.000 TL’ye kadar kullanılabilmektedir. Faiz oranı %1,75 şeklinde belirlenmiştir.

Bir cevap yazın