Emekliyim Promosyon Almak İstiyorum

Emekliyseniz ve promosyon almak istiyorsanız yapmanız gereken şey emekli maaşınızı aldığınız bankaya başvurmaktır. Emeklilere 2017 yılında bir defaya mahsus olmak üzere promosyon ödemesi yapılmaktadır. 

Emeklilere 2017 yılında bir defaya mahsus olmak üzere ve yılda bir kere olmak üzere promosyon ödemesi yapılması söz konusudur. Bunun için yapmanız gereken şey emekli maaşınızı aldığınız bankaya başvurmaktır. Emeklilerin tümüne ayrım gözetmeksizin yapılacak bu promosyon ödemesinin tutarı emekli kişinin aldığı emekli maaşının tutarına göre belirlenmektedir. Buna göre emeklilere yapılacak promosyon ödemesi 300 TL ila 450 TL arasında değişmektedir.

SGK emeklilere promosyon verilmesi için on altı bankayla protokol imzalamıştır. Bu bankalar, emeklilerin maaşlarını aldıkları tüm bankaları hemen hemen karşılamaktadır. Ziraat Bankası, İş Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi, TEB, Halkbank, Şekerbank, Akbank, ING Bank, Denizbank, Garanti Bankası, QNB Finansbank, PTT, Fibabanka, Burgan Bank, ICBC Turkey SGK’nın protokol imzaladığı bankalardır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanının yaptığı açıklamaya göre emekliler promosyon ödemelerini almak için bankaların öne sürdüğü tek bir koşulu yerine getirmek zorundadır. Bu da bir taahhüt vermektir. Bu taahhüt, emekli maaşınızı söz konusu bankadan üç yıl boyunca almaya devam edeceğinize dair bir taahhüttür. Yani emekli maaşınızı üç yıl boyunca başka bankaya taşımayacağınıza dair bankanıza taahhüt vermeniz şarttır. Bu koşul aslında emeklileri, emekli maaşı aldıkları bankaya bağlamaktadır. Ancak promosyon ödemenizi alabilmeniz için bunu yapmanız gerekmektedir.

Emekli maaşınıza göre alacağınız promosyon ödemesi 300 TL ila 450 TL arasında olacaktır. Buna göre emekli maaşınız 1000 TL’nin altında ise 300 TL, 1000 TL ila 2000 TL arasında ise 375 TL ve 2000 TL’nin üstünde ise 450 TL olacaktır.

Promosyon ödemenizi ne zaman alacağınızı bilmek için T.C. kimlik numaranızın son rakamına bakmanız gerekir. Çünkü emeklilere verilecek promosyon ödemeleri sıralanırken bu rakamlara göre bir sıralama yapılmıştır. Buna göre T.C. kimlik numaranızın son rakamı 9,7,5 rakamlarından biri ise promosyon ödemenizi Mart ayında, 3,1,8 rakamlarından biri ise Nisan ayında ve 6,4,2,0, rakamlarından biri ise Mayıs ayında alacaksınız demektir.

Bir cevap yazın