Emekliyim Nakit Paraya İhtiyacım Var

Emekli olup nakit paraya ihtiyaç duyan çok sayıda emekli mevcuttur. Bu emekliler nakit para gereksinimlerini gidermek için tek çözümü bankalardan kredi almakta bulmaktadırlar. Eğer siz de emekliyseniz ve nakit paraya ihtiyacınız varsa, nakit para ihtiyacınızı nasıl karşılayacağınızı öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Emeklilerin çoğu emekli maaşını az, emekli maaşına yapılan zamları da yetersiz bulmaktadır. Bazı emekliler, emeklilik maaşının miktarından şikayet etmezken bazı emekliler de aldıkları maaştan kesinlikle memnun olmadıklarını belirtmektedirler. Eğer siz de emekliyseniz ve nakit paraya ihtiyacınız varsa, bu ihtiyacınızı nasıl gidereceğinizi yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Emekli olup nakit paraya ihtiyaç duyanların yaptığı ilk şey bankalara emeklilik kredisi için başvuru yapmaktır. Ancak bankalar başvuru yapan tüm emeklilerin başvurusunu onaylamamaktadır. Üstelik bankaların verdiği emeklilik kredisi faizsiz değildir. Bazı kampanya dönemlerinde bankalar düşük faizli ve ertelemeli emeklilik kredisi sunsalar da çoğu dönemde emeklilik kredileri yüksek faizli ve ertelemesizdir. Ancak bir istisna vardır. Emeklilere faizsiz emeklilik kredisi sunan tek banka Ziraat Bankasıdır. Ziraat bankası her zaman olmasa da belirli dönemlerde emeklilere faizsiz emeklilik kredisi alma fırsatı sunmaktadır. Faizsiz emeklilik kredisi emekliler için bulunmaz bir fırsattır.

Emekliler çok farklı gerekçelerle emeklilik kredisi başvurusu yapabilmektedirler. Bu gerekçeler arasında çocuk evlendirmek, ev almak, yeni bir ev inşa etmek ya da torun okutmak gibi sebepler yer almaktadır. Bu gerekçeler, emeklilerin emekli maaşlarının yetmediği masraflardır. Eğer sizin de bu gibi nakit para gereksinimi doğuran gerekçeleriniz varsa ve bir birikiminiz yoksa emeklilik kredisi almak için bankalara başvurmanız gerekecektir. Ancak bankalara emeklilik kredisi için başvuru yapmadan önce bankaların sunduğu emeklilik kredisi kampanyalarını ve fırsatlarını araştırmanız, incelemeniz ve daha sonra bunları birbirleriyle karşılaştırarak, bunların arasından size en uygun krediyi almanız en doğrusu olacaktır. Ayrıca bankalarla ilgili bilmeniz gereken bir unsur daha vardır. O da bazı bankaların, emekli maaşlarını getiren emeklilere çok avantajlı krediler sunduğudur. Emekli maaşını getirene çok avantajlı kredi gibi sloganlarla yapılan emeklilik kredisi kampanyalarından yararlanarak çok avantajlı krediler almak mümkündür. Bu gibi kampanyalardan yararlanarak emeklilik kredisi aldığınız takdirde hem siz avantaj sağlamış olursunuz hem de emekli maaşınızı taşıdığınız banka bir müşteri daha kazanmış olur.

Bir cevap yazın