Emekliye Promosyonlar Ne Zaman Verilecek?

Emeklilere promosyonların ne zaman verileceği belli oldu. Emekliler promosyonlarını T.C. kimlik numaralarının son rakamlarına göre alacaklar. 

Emeklilere verilecek promosyonların emeklilere ne zaman verileceği belli oldu. Emeklilere 2017 yılında yılda bir kere olmak üzere promosyon verilecek. Bu promosyonun verilmesi için SGK 16 banka ile protokol imzaladı. Bu bankalar Ziraat Bankası, İş Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi, TEB, Halkbank, Şekerbank, Akbank, ING Bank, Denizbank, Garanti Bankası, QNB Finansbank, PTT, Fibabanka, Burgan Bank, ICBC Turkey’dir.

Emekliyseniz ve bankaların verdiği bu promosyonu almak istiyorsanız bankalara bir taahhüt vermeniz gerekiyor. Bankalara emekli maaşınızı üç yıl boyunca başka bankaya taşımayacağınıza dair bir taahhüt vermeniz şarttır. Aksi hâlde bankalardan promosyonunuzu almanız mümkün olmayacaktır. Bu koşul, emeklileri üç yıl boyunca tek bankaya bağlamaktadır.

Emeklilere bankaların yapacakları promosyon ödemesi ile 11,5 milyon emekliye 5 milyar TL dağıtılmış olacak. Emeklilere aldıkları emekli maaşlarının tutarlarına göre 300 TL ila 500 TL arasında ödeme yapılacak. Bankalar 1000 TL’nin altında emekli maaşı alan emeklilere 300 TL, 1000 TL ila 2000 TL arasında emekli maaşı alan emeklilere 375 TL, 2000 TL’nin üstünde emekli maaşı alan emeklilere 450 TL promosyon ödemesi yapacaklar. 1000 TL’nin altında emekli maaşı alan emekli sayısı 2,3 milyon, 1000 TL ila 2000 TL arasında maaş alan emeklilerin sayısı 8,5 milyon ve 2000 TL’nin üstünde maaş alan emekli sayısı 791 bindir.

Emekli promosyonunuzu ne zaman alacağınızı öğrenmek için yazımızın devamına göz atın. Emeklilere promosyonlar T.C. kimlik numaralarının son rakamlarına göre yapılan sıralamaya göre verilecektir. Promosyonlar, gerekli taahhüdü veren ve taahhütnameyi imzalayan emeklilere, emekli maaşlarına ek olarak ödenecektir. T.C. kimlik numaranızın son rakamı 9,7,5 rakamlarından biriyse promosyon ödemenizi Mart ayında yatacak emekli maaşınıza ek olarak alabileceksiniz. T.C. kimlik numaranızın son rakamı 3,1,8 rakamlarından biriyse promosyon ödemenizi Nisan ayında alacağınız emekli maaşınıza ek olarak alabileceksiniz. Eğer T.C. kimlik numaranızın son rakamı  6,4,2,0 rakamlarından biriyse promosyon ödemenizi Mayıs ayında yatacak emekli maaşınıza ek olarak alabileceksiniz.

Bir cevap yazın