Emekliye Maaş Promosyonu Müjdesi

Emekliye maaş promosyonu müjdesi, son birkaç yıldır hem hükümetlerin, hem emeklilerin hem de bankaların gündemini belirleyen ortak konular arasında yer almaktadır.

Emekliye maaş promosyonu, günümüzde genellikle kamu bankaları üzerinden maaş alan ancak diğer özel bankaların da kendileri üzerinden maaş almalarını istemeleri nedeniyle çeşitli hediyelerle karşılaşan emeklilerin bu tür promosyonları daha sağlıklı ve net bir şekilde alabilmeleri üzerine kurulmuş bir çalışmadır. Henüz resmiyet kazanmamış olması ve banka yetkilileri ile devlet görevlileri arasındaki görüşmelerin sürmesinden dolayı bu konuda çok net bilgiler netleşmemiştir. Ancak gelinen aşamaya dair devlet yetkiliklerinden yapılan açıklamaya dikkat edilmesi gerektiğinde, her emekli için aynı tutarda promosyon ödemesinin de söz konusu olmadığını söyleyebiliriz. Zira ilk başlarda her emeklinin 300 ya da 400 TL gibi aynı tutarlarda olacak şekilde promosyon parası alması söz konusu ise son gelinen noktada ise emeklilerin aldıkları maaşa göre üç ya da dört sınıfa ayrılmaları ve bu farklar üzerinden değişik miktarlarda promosyon parası almaları düşünülmektedir. 500 TL ve altı için bir grup, 500 TL ila 1000 TL arasında maaş alanlar için bir grup, 1000 TL ila 2000 TL arasında maaş alanlar için bir grup ve 2000 TL ve üstü maaş alanlar için bir başka grup belirlenmiştir. Bu grupların alacaklar maaş promosyonları da 450 TL ila 900 TL arasında değişiklik gösterecektir.

Belli dönemler boyu sağlanacak maaş ödemeleri için kullanılacak ya da bir başka deyişle tercih edilecek özel bankalar hem emeklinin maaşını ödemekte aracılık edecek hem de bunun için emekliye promosyon adı altında bir ödeme yapacak. Dolayısıyla son zamanlarda emeklilerin çeyrek altından çeşitli hediyelere kadar birçok vesile ile kafasını kurcalayan bir başka bankaya geçerek maaşlarını oradan alıp almamalarına dair düşünceleri de sona erecektir. Tüm bunların yanı sıra bankaların sunacakları başka hizmetler için de kişinin emekli maaşının kullanılması söz konusu olabilmektedir. Örneğin, kişinin otomatik ödeme talimatı verdiği banka üzerinden emekli maaşını alması ile birlikte hiçbir şekilde fatura ödemeleri ile zaman kaybetmez hem de maaşının hesabına yatmasını sağlayabilir.

Bir cevap yazın