Emekliye Kredi Çıkmıyor

Emekliye kredinin çıkmaması durumu bazı emeklilerin yaşayabileceği bir durumdur. Emekliye kredi çıkmayabilir. Bu durumda uygulayabileceğiniz birkaç seçenek vardır. Emekliye kredi çıkmaması durumunda neler yapabileceğinizi öğrenmek için yazımızı okuyun.

Emekliye kredi çıkmaması çok karşılaşılan bir durumdur. Emekliye kredi çıkmaması durumunda para bulmanız oldukça zor olabilir. Bu para gereksiniminizi nasıl çözeceğiniz tamamen krediye ne için ihtiyacınız olduğuna bağlıdır. Emekliyseniz ve bankalardan kredi alamadıysanız bunun pek çok sebebi olabilir. Emekli maaşınız olsa da kredi alamayabilirsiniz. Bunun nedenlerinden biri kredi notunuzun düşük olmasıdır. Kredi notunuz düşük olduğunda bankalar size kredi vermeyecektir. Kredi notunuz çok düşükse ve riskli ya da çok riskli seviyede ise kredi almanız çok zor ya da imkânsız olacaktır. Bankaların kredi vermemesinin diğer bir sebebi de maaşınızdan nafaka ya da başka bir kesintinin olmasıdır. Maaşınızdan herhangi bir sebeple kesinti yapılması hâlinde bankalar size kredi vermeyecektir. Ayrıca banakalar kara listeye girmişseniz yine kredi vermezler. Emekliler çoğu zaman bankalardan kredi almakta ve 90 gün boyunca ödememektedirler. Bu nedenle kara listeye girmektedirler. Eğer kara listede iseniz bankadan kredi alamazsınız. Emekliye işte bu nedenlerle kredi çıkmaz.

Emekliyseniz ve bir nedenle krediye ihtiyacınız varsa ancak kredi alamadıysanız bu kredi ihtiyacınızı bir şekilde karşılayabilirsiniz. Konut kredisi ihtiyacınız varsa ve bankalardan kredi alamazsanız bu durumda inşaat şirketlerine başvurabilirsiniz. İnşaat şirketleri konut almak isteyenlere kredi verebilmektedir. Eğer taşıt almak için krediye ihtiyacınız varsa ve bankalardan taşıt kredisi alamadıysanız bu durumda tanıdığınız galericilerden senetle taşıt almayı deneyebilirsiniz. Tüm bu seçenekler bankalardan kredi alamadığınızda uygulayabileceğiniz yöntemlerdir. Diğer bir seçenek de senetle nakit para veren kuyumculardır. Eğer ihtiyaç kredisi almak istediyseniz ve bankalardan hiçbiri kredi başvurunuzu onaylamadıysa bu durumda senetle borç para veren kuyumculara başvurabilirsiniz. Kuyumcunun tanıdık olması avantajınız olacaktır. Ancak tefecilerden uzak durmalısınız. Uçuk faiz oranlarıyla borç para veren tefecilerden uzak durmanız ve nakit ihtiyacınızı karşılayamamanız bu gibi kişilere borçlanmanızdan çok daha iyidir. Tefecilik suçtur. Bu insanlar size bir dostunuz gbi borç para vermezler. Size verdikleri parayı faiziyle ve çok daha yüksek tutarlarda geri alırlar.

Bir cevap yazın