Emeklilere Özel Kredi Kampanyaları Nelerdir?

Emekliye Kredi 2018

Emekli maaşlarına 2018 yılında zam yapıldı. Bu zam oranı %4,73 olmuştur. Ancak emekliler bu zam oranından tatmin olmamışlardır. Emekliler yine nakit para ihtiyaçları için bankalardan kredi almak zorunda kalacaklardır. Bankalar 2018 yılında da emekliye kredi verme konusunda istekli olacaklardır. Emekliye verilen krediler konusunda ayrıntılı bilgi almak için yazımızı okuyun.

Emekliye kredi 2018 yılında verilmekte. Hatta bu kredinin alınmasının mümkün olması gibi ifadeler yerine mecbur ve zorunlu olması gibi ifadeler kullanabiliriz. Çünkü devlet emekli vatandaşların emekli maaşlarına yine beklenen oranın altında bir zam yapmıştır. Üstelik dolar ve Türk Lirası kurunun rekor üstüne rekor kırdığı bu dönemle faiz oranlarının yükselmesi konusunda baskı olduğu gibi hemen hemen her ürüne ve her hizmete zam gelmekte.

Tüm bu ekonomik zorluklar karşısında emekli maaşlarına %4,73 oranında zam yapılmasına elbette tepki geldi. Emekliler yine çözümü bankalardan kredi çekmekte bulacaklar. Emekliye kredi veren bankalar 2018 yılında da bulunmaktadır. Ancak daha önceki yıllarda olduğu gibi faizsiz krediler ya da çok düşük faizli krediler bulunmayabilir. Bankalar emeklilere faizsiz ya da düşük faizli krediler vermek konusunda isteksiz olabilirler. Hatta bu konuda bankaların emekliye faizsiz kredi ya da emekliye düşük faizli kredi gbi kredi kampanyaları düzenlemeleri de beklenmemekte.

Bu yüzden emekliler kredi çekmeye ihtiyaçları olduğunda normal ihtiyaç kredisi için geçerli olan faiz oranlarının uygulandığı kredileri çekmek zorunda kalabilirler. Ancak bankaların emekliler için uyguladığı emekli maaşını getiren müşterilere sunulan kampanyalardan faydalanmak mümkün olabilir. Emekli maaşınızı kampanya yapan bankaya taşımanız hâlinde avantajlı faiz oranlarıyla kredi çekebilirsiniz. Bunu yaptığınızda hesap işletim ücreti de ödemezsiniz.

Emekliye kredi veren bankalar 2018 yılında da bulunabilir ancak belirttiğimiz gibi 2018 yılında avantajlı krediler almayı beklemek pek doğru olmaz. Yani 2018 yılında ekonomik anlamda olumlu gelişmeler yaşanması beklenmiyor. Bu yüzden bankaların da kredi faizlerini düşürmesi beklenmiyor. Şu anda konut kredilerine düşük faizler uygulansa da ve kredi kartı faizleri düşürülse de gelecek aylarda dolar ve Türk Lirası kurunda düşüş yaşanmaması hâlinde bankaların üstünde çok fazla baskı oluşabilir. Dolayısıyla bankalar faizleri yükseltmek zorunda kalabilirler.

Bir cevap yazın