Emekliye Hangi Bankalar Kredi Verir?

Emekliye hangi bankalar kredi verir sorusu emeklilerin hemen hemen hepsi tarafından sorulan bir sorudur. Bankalar çoğu zaman emeklilere fazisiz kredi fırsatı sunabilmektedirler. Emekliye hangi bankalar kredi verir sorusuna bu yazımızda cevap vereceğiz. 

Emekliye hangi bankalar kredi verir sorusunun cevabı çoğu emekli kişiler tarafından merak edilmektedir. Zira emekliler Türkiye’de istedikleri maaşı alamamaktadırlar. Emekli maaşı çoğu emeklinin geçimini sağlamasına çoğu zaman yetmemektedir. Emekli maaşlarına yapılan zamlar ise çok yetersiz kalmaktadır. Tüm bu koşullar içinde emekli kişilerin bulduğu tek çözüm kredi almak olmaktadır. Emeklilerin çoğu zaman emekliye kredi veren bankalar şeklinde bir araştırma yapmaları kaçınılmaz hâle gelmektedir.

Emekliye hangi bankalar kredi verir diye düşünen emeklilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Günümüz koşullarında emekliler geçimlerini sağlamak için krediye ihtiyaç duymaktadırlar. Emeklilere kredi veren bankalar faizsiz kredi avantajlarıyla emeklilere kolaylıklar tanımaktadırlar. Ancak emekliler için en avantajlı kredi alma yolu emeklilik maaşlarını kredi almak istedikleri bankaya taşımalarıdır. Emekliler, emeklilik maaşlarını taşıdıkları bankadan çok avantajlı şekilde kredi alabilmektedirler. Pek sık şekilde reklamlarda emeklilere, emeklilik maaşlarını bankalarına taşımaları hâlinde bankalar tarafından sağlanan kolaylıkları görmek mümkündür. Yani kredi çekmenin en avantajlı yolu emekli maaşınızı size en büyük avantajı sağlayan bankaya taşımaktır. Ayrıca faizsiz kredi olanaklarını da takip etmektir.

Pek çok banka ve PTT, emeklilere faizsiz kredi avantajı sunmaktadır. Ancak bu avantajlar sadece belirli dönemlerde sunulmakta ve başvuru tarihleri kısıtlı olmaktadır. Bu yüzden bankaların ve PTT’nin sunduğu faizsiz kredi fırsatları yakından takip edilmeli ve başvuru tarihleri kaçırılmamalıdır.

Türkiye’de 28 Mayıs 2016 tarihi itibariyle emekli sayısı 11.385.745 (11 milyon 385 bin 745) olmuştur. Yani yüz ülkenin nüfusunu geçmiştir. Bu da geçim sıkıntısı yaşama ihtimali yüksek olan emeklilerin artması anlamına gelmektedir. Ayrıca çoğu emekli geçimini sağlamak amacıyla çalışmaya devam etmekte ve çeşitli işler bularak ek gelir sağlamaktadır. Bu da bankalar için müşteri fırsatı anlamını taşımaktadır. Bankalar koşullarını üst seviyede tutmamakta ve emeklilere kredi vermek konusunda esneklikler sağlamaktadır. Ancak yine de kredi notunun önemi büyüktür.

Bir cevap yazın