Emekliye Faizsiz ve Bir Yıl Geri Ödemesiz Kredi

Emekliye faizsiz ve bir yıl geri ödemesiz kredi, herhangi bir şekilde özel sektör ya da kamu üzerinden emekli olma gibi farkları dikkate almayan ve özel olarak sunulmuş bir kredi fırsatı olarak sunulmaktadır. 

Emekliye faizsiz ve bir yıl geri ödemesiz kredi fırsatı, yıllarca özel sektörde ya da herhangi bir kamu kuruluşunda emek vermiş kişilere sunulan özel bir finansal destek çalışması olarak değerlendirilebilir. Zira normalde herhangi bir kişiye faizsiz kredi verilmesi bankaların çalışma planlarında ve hizmetlerinde söz konusu olmazken, sadece emeklilere özel olarak bir yıl boyunca geri ödeme yapma gereksinimi olmadan kredi tahsis edilmesi son derece iyi bir fırsat olarak değerlendirilebilir. Diğer yandan söz konusu kredilendirme çalışmasının detaylarına bakacak olursak, yine kamu ya da özel sektör emeklisi fark etmeksizin başvurusu onaylanan her kişinin kredi süresinin iki yıl yani 48 ay süreyle belirlenmiş olması. Bu özel kampanya doğrultusunda fırsattan yararlanmak isteyen emeklilerin söz konusu faizsiz ve bir yıl geri ödemesiz kredi veren kamu bankalarına bizzat başvurmaları gerekiyor. Tabii ki internet ya da cep telefonu üzerinden başvuru yapmak da mümkün.

Her kredi kullanımında olduğu gibi emekliye faizsiz ve bir yıl geri ödemesiz kredi kullanımı kampanyasında da kişinin kredi notu son derece önemli bir unsur olarak değerlendirilmektedir. Bu kapsamda kredi kullanmak isteyen emeklinin mutlaka belli bir kredi puanının üzerinde puanının bulunması elzemdir. Aksi halde yani bankalar nezdinde kabul görmeyecek bir kredi puanına ya da o puanın altına sahip olunması halinde kişinin emekliye faizsiz ve bir yıl geri ödemesiz kredi kampanyasından yararlanması da mümkün olmayacaktır. Dolayısıyla ilgili kampanya üzerinden kredi çekmek isteyen her emeklinin başvuru yapmadan önce mutlaka kredi puanını ya da bir başka ifadeyle kredi skorunu öğrenmesi son derece yararlı bir adım olacaktır. Zira yetersiz kredi puanını dikkate almadan resmi olarak kredi başvurusunda bulunmak ve bankanın da söz konusu başvuru herhangi bir nedenle geri çevirmesi durumunda mevcut kredi puanı da söz konusu sonuçtan olumsuz etkilenecektir.

Bir cevap yazın