Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emekliye faizsiz kredi veren bankalar hangilerdir sorusu emeklilik kredisi almak isteyen emekliler tarafından sorulan bir sorudur. Emekliye faizsiz kredi veren bankalar hangileridir sorusunun cevabı bu yazıda.

Türkiye’de emeklilerin çoğu sadece emekli maaşıyla geçinmeye çalışmaktadır. Emekliler emekli maaşının yetersiz olduğunu söylemekte ve emekli maaşına gelen zamların yetersizliğinden şikayet etmektedir. Dolayısıyla nakit paraya ihtiyaç duyduklarında bankalara emeklilik kredisi başvurusunda bulunmaktadırlar. Emeklilik kredisi veren bankalar düşük faizli ve bazen de ertelemeli kredi verebilmektedir. Ancak emekliler çoğu zaman faizsiz kredi aramaktadırlar. Emekliye faizsiz kredi veren bankalar hangileridir diye merak ediyorsanız yazımızı okuyarak merakınızı giderebilir, emekliye faizsiz kredi veren bankalar hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Emekliler faizsiz kredi veren bankalardan emeklilik kredisi almayı istemektedirler. Bu yüzden bankaların belirli dönemlerde yaptığı emeklilik kredisi kampanayalarını takip etmektedirler. Ancak bu kampanyalar genellikle düşük faizli ya da ertelemeli emeklilik kredisi şeklinde olmaktadır. Faizsiz emeklilik kredisini ise sadece Ziraat Bankası belirli dönemlerde kampanyalı şekilde vermektedir. Bu kampanya kısa süreli ve sınırlı olmaktadır. Dolayısıyla faizsiz emeklilik kredisi almak isteyen emeklilerin Ziraat Bankasının yaptığı kampanyaları yakından takip etmesi gerekmektedir.

Emekliler pek çok gerekçeyle nakit para ihtiyacı duymaktadırlar. Emekliye faizsiz kredi veren bankalar bu gerekçelerin farkındadırlar ve bu yüzden emeklilere özel kredi seçenekleri sunmaktadırlar. Emekliler çocuk evlendirme, torun okutma, kısa bir tatile çıkma ve benzeri gerekçelerle bankalara kredi başvurusunda bulunmaktadırlar. Çocuk evlendirmek ve torun okutmak zannedildiği kadar kolay olmamakta, eskiye göre çok daha pahalıya gelmektedir. Emekliler bazen de sadece tatile çıkmak için ufak krediler çekmektedirler. Daha sonra bu krediyi emekli maaşlarıyla yavaş yavaş ödemektedirler.

Emekliye kredi veren bankalar bazı dönemlerde, bankaya emekli maaşlarını taşıyan emeklilere çok avantajlı emeklilik kredisi fırsatları sunmaktadırlar. Ancak bu kampanyalar her zaman yapılmamaktadır. Emekliler, emekli maaşlarını kampanya yapan bankaya taşıyarak çok avantajlı emeklilik kredisi alabilmektedirler. Böylece hem kampanyayı yapan banka müşteri kazanmakta ve müşteri sayısını artırmakta hem de emekliler avantajlı emeklilik kredisi çekmiş olmaktadır. Emeklilik kredisi başvurusu yapmadan önce bankaların sunduğu fırsatlar birbirleriyle karşılaştırılmalı ve ondan sonra kredi başvurusu yapılmalıdır.

Bir cevap yazın