Emekliye Faizsiz Kredi Arıyorum

Emeklilerin en çok aradığı bankalar emekliye faizsiz kredi veren bankalardır. Emekliye faizsiz kredi arıyorsanız bu tür bir kredi bulmanız çok zordur. Çünkü emekliye faizsiz kredi veren bankalar bu zamanda bulunmamaktadır. 

Emekliye faizsiz kredi veren bankalar emeklilerin en çok aradığı bankalardır. Bu bankalar emeklilerin mumla aradığı bankalardır diyebiliriz. Çünkü artık bankalar faizsiz kredi vermedikleri için emeklilere de faizsiz kredi vermemektedirler. Bu yüzden emekliye faizsiz kredi veren banka bulmanız hemen hemen imkânsızdır. Bankalar faizsiz kredi kampanyası yapmadıkları sürece bu tür bir kredi bulmanız da mümkün değildir.

Emekliler çok çeşitli nedenlerle ve sık sık nakit paraya ihtiyaç duymaktadırlar. Emeklilerin en çok ihtiyacı olan şey nakit paradır. Çünkü emekli maaşları bildiğiniz gibi düşüktür ve emeklilerin birçoğuna bu emekli maaşı yetersiz gelmektedir. Bu yüzden emekliler, çeşitli nedenlerle bankalardan ihtiyaç kredisi almaya gereksinim duymaktadırlar. Eğer siz de emekliyseniz ve nakit paraya ihtiyacınız varsa bankalardan ancak düşük faizli kredi almanız mümkündür. Bunun için PTT ya da Ziraat Bankası ayrıca Halkbank ve Vakıfbank ihtiyaç kredisi almak için doğru bir seçim olabilir. Eğer bu bankaların birinden ihtiyaç kredisi talep ederseniz düşük faizli ve avantajlı ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Ancak diğer bankalar ihtiyaç kredisi faiz oranlarını genellikle yüksek tutmaktadırlar.

Emekliler en çok çocuklarını evlendirmek için ve torunlarını okutmak için ihtiyaç kredisine gereksinim duymaktadırlar. Çünkü emekli maaşı ile bu masrafları karşılamaları mümkün değildir. Anca bu zamanda emeklilerin hiçbir bankadan faizsiz kredi bulmaları mümkün olmamaktadır.   Daha önceki yıllarda bir süre boyunca PTT ve Ziraat Bankası emeklilere faizsiz kredi vermişti. Ancak bu çok uzun sürmedi ve sınırlandırılmıştı. Daha sonra bu kurumlar bunun gibi bir kredi kampanyası yapmadılar. Yani artık emeklilere hiçbir kurum faizsiz kredi vermemekte.

Emekliyseniz ve avantajlı ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız bu krediyi faizsiz olarak bulmaya çalışmaktan vazgeçip düşük faizli olarak aramaya başlamalısınız. Düşük faizli kredi sizin için geri ödeme döneminde çok avantajlı olabilir. Ayrıca bankalar emekli maaşını taşıyan emeklilere de avantajlı krediler sunmaktadırlar.

Bir cevap yazın