Emekliye Faizsiz Kredi 2018

Emekliye faizsiz kredi veren bankaların 2018’de aynı şekilde emekliye faizsiz kredi verip vermeyeceği sorgulanmakta. Emekliye faizsiz kredi 2018 yılında da verilecek mi? Bunu öğrenmek için yazımızı okuyun.

Emekliler emekli maaşlarıyla geçinmekte her geçen yıl daha çok zorlanmaktalar. Özellikle son zamanlarda döviz kurlarında olumsuz gelişmeler yaşanması, dolar ve euro karşısında Türk Lirasının değer kaybetmesi nedeniyle bir pahalılık yaşanması söz konusu. Üstelik faiz oranlarında artışların yaşanacağına dair belirtiler de mevcut. Merkez Bankasının enflasyon oranlarının artacağını işaret etmesi büyük bir pahalılığın geleceğini işaret etmekte. Bu yüzden 2018 yılında emeklilerin bankalardan faizsiz kredi alması mümkün olmayacak gibi görünüyor.

2017 yılında hatırlayacağınız üzere PTT ve PTT ile anlaşmalı olan bankalardan emekliler faizsiz kredi alabiliyorlardı. Ancak bu krediler kampanyalar şeklinde ve çok kısa süreli olarak veriliyordu. Üstelik bu kredi kısıtlı sayılarda verilmekteydi. Emekliler 2017 yılında da faizsiz kredi alıp almayacaklarını merak ediyorlardı. Ancak anlaşılan o ki 2018 yılında değil faizsiz kredi almak düşük faizli emekli kredisi almak dahi mümkün olmayacak.

2017 yılında emeliye faizsiz kredi veren bir banka da Ziraat Bankası idi. Ziraat Bankası çok kısa süren bir kampanya ile emeklilere sınırlı sayıda faizsiz kredi verdi. Daha sonra emekliler böyle bir kampanya olmasını ve faizsiz kredi almayı beklediler. Ancak diğer bankalar faizsiz kredi vermediler. Ayrıca PTT ya da Ziraat Bankası da bir kampanya yapmadı.

2018 yılında emeklilerin en çok beklediği kampanyalardan biri yine emekliye faizsiz kredi kampanyasıdır. Ancak emekliler bu yıl faizsiz kredi kampanyası göremeyebilirler. Yani yüksek ihtimalle göremeyecekler.

Emeklilere 2018 yılında yapılan zam maalesef emeklileri memnun etmedi. Emekliler büyük çaplı nakit ihtiyaçları için mutlaka kredi çekmek zorunda kalıyorlar. Ayrıca bunu yaparken faizsiz kredi bulamıyorlar. Mecburen düşük faizli kredi çekiyorlar. 2018 yılında mecbur kalmadıkça kredi çekmemenizi öneriyoruz. Çünkü enflasyon oranı artında tüketicilerin alım gücü azalacaktır. Bu durumda kredi geri ödeme taksitlerinizi ödemekte zorlanabilirsiniz. Yapmanız gereken şey çok mecbur kalmadıkça kredi çekmemek ve borç altına girmemektir.

Bir cevap yazın