Emekliye Ertelemeli Kredi Var mı?

Emekliye ertelemeli kredi var mı sorusu emeklilerin çoğu tarafından sıkça sorulan bir sorudur. Emekliye ertelemeli kredi var mı sorusunun cevabını almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Emeklilerin çoğu son yıllarda emekli maaşının yetersizliğinden yakınmaktadır. Üstelik emekli maaşlarına yapılan zamlar da az gelmektedir. Emekliler bu konuda haklıdırlar. Son yıllarda tüketim ürünlerinin ve hazır ürünlerinin artması harcamaların da artmasına sebep olmuştur. Pek çok gerekçe ile nakit paraya ihtiyaç duyan emekliler çareyi bankalardan kredi almakta bulmuşlardır. Bankalar da emeklilerin bu ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak onlara özel emeklilik kredisi seçenekleri sunmuşlardır.

Emekliye ertelemeli kredi var mı sorusunun cevabını merak ediyorsanız yazımızı okuyarak merakınızı giderebilir, emeklilik kredisi hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Emeklilere ertelemeli kredi sunan bankalar bulunmaktadır. Üstelik Ziraat Bankası emeklilere belirli dönemlerde faizsiz kredi kampanyaları sunmaktadır. Faizsiz kredi kampanyalarını  yakalayan emekliler çok büyük avantaj elde etmektedirler. Diğer bankaların sunduğu kredi fırsatları faizsiz olmamakla birlikte ertelemeli olabilmektedir. Ertelemeli krediler her zaman verilmemekte yine belirli koşullarla ya da belirli dönemlerde emeklilere sunulmaktadır.

Emekliye ertelemeli kredi var mı sorusuna “Evet, var.” şeklinde yanıt verebiliriz. Emekliler ertelemeli kredi alabilmektedirler. Bankalar, avantajlı kredileri vermek için emeklilerden belirli koşulları yerine getirmelerini istemektedirler. Bu koşullardan en çok bilineni, emeklinin emekli maaşını söz konusu bankaya taşımasıdır. Emekli kişi maaşını söz konusu bankaya taşıdığında banka, emekliye avantajlı kredi sözü vermektedir. Avantajlı krediler düşük faizli ve ertelemeli olabilmektedir. Bu krediler bir ay ertelemeli ve düşük faizli emeklilik kredisi, iki ay ertelemeli ve düşük faizli emeklilik kredisi ve üç ay ertelemeli ve düşük faizli emeklilik kredisi şeklinde sıralanabilir. Bu emeklilik kredileri bankalar tarafından her zaman verilmemekte bayram, yılbaşı, yarıyıl tatili ve benzeri dönemlerde kampanyalı şekilde verilmektedir. Emekli kişiler emekli maaşlarını kampanya yapan bankalara taşıdıkları zaman hem banka yarar sağlamakta hem de emekli kişi istediği emekli kredisini alarak nakit ihtiyacını karşılamaktadır. Emekliler çocuğuna düğün yapmak, torununu okutmak, kısa bir tatile çıkmak gibi çok çeşitli gerekçelerle nakit paraya ihtiyaç duyabilmektedirler.

Bir cevap yazın