Emekliye En Uygun Kredi Veren Bankalar

2016 yılında yapılan yeni düzenlemeler ile birlikte emeklilere faizsiz kredi imkânı sunulmuştur. Bu imkan ile birlikte emekliler geri ödemesinde herhangi bir faiz ödemesi olmaksızın kredi kullanabilmektedirler. Kamu bankaları aracılığı ile verilen krediler, emeklilerin maaşlarının 10 katına kadar faizsiz kredi imkanı olarak verilebilmektedir. Emeklilere sağlanan kolaylıklardan birisi de ilk yıl geri ödeme zorunluluğu olmamasıdır. İlk yıl geri ödeme zorunluluğu olmayan emekliler ikinci yıldan itibaren de geniş bir ödeme vadesi ile kolaylıkla kullanmış oldukları kredileri ödeyebilmektedirler.

Emeklilere Kredi İmkânının Özellikleri ve Şartları Nelerdir?

Emeklilere kredi veren bankalar kamu bankalarıdır. 36 aya varan vade seçenekleri ile geri ödeme konusunda oldukça büyük bir kolaylık sağlanmaktadır. Emeklilere faizsiz kredi kullandırmak isteyen özel bankalar da kamu bankaları gibi bu uygulamaya katılabilmektedirler. Bazı özel bankalar emeklilere faizsiz kredi imkânı vermeye başladılar.

Ziraat Bankasının Emeklilere Kredi İmkânı için Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası kredi kullanmak isteyen emekliler için 12, 24, 36 veya 48 ay vade seçenekleri ile kredi imkanı sunmaktadır. Ziraat Bankası bu kredi imkanını faizsiz olarak vermektedir. Faizsiz kredi imkanından faydalanmak isteyen emekliler Ziraat Bankasının kredi imkanlarından faydalanabilirler. Emekliler Ziraat Bankasının faizsiz kredi imkanlarından yararlanmak istediklerinde herhangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek talepte bulunmaları yeterli olmaktadır.

Ziraat Bankasının kredi imkânlarından yararlanmak isteyen emekliler Nüfus Cüzdanı, ikametgah belgesi, Emeklilik belgesi ve 6 adet fotoğraf ile birlikte müracaat edebilirler. Emekliler emekli maaşlarının az olmasından şikayetçi olurlarken bir çıkış kapısı aramışlardır yıllarca. Türkiye’nin güzide bankalarından birisi olan Garanti Bankası da Ziraat Bankası gibi emeklilere faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Garanti Bankası emeklilere maaşlarının 10 katı oranında faizsiz kredi imkanı verebilmektedir.

İş Bankası’nın Emeklilere Kredi Şartları Nelerdir?

İş Bankası emeklilerin kredi ihtiyaçlarını faizsiz bir şekilde kullandıran bankaların başında gelmektedir. İş Bankası emeklilerin maaşlarının 10 katı kadar diğer bankalarda olduğu gibi faizsiz kredi imkanı veren bankalardan birisidir. İş Bankası emeklilerin maaşlarının durumuna göre geri ödeme planı ve vade sayısına göre belirlenen bir sistem ile geri ödemeler sağlanmaktadır.

PTT’nin Emeklilere Kredi İmkanın Özellikleri Nelerdir?

PTT de bankalar gibi emeklilere faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. PTT kredisinden faydalanmak isteyen emekliler 1000 TL ile 30.000 TL arasında kredi hizmeti, alabilmektedirler. Bu kredilerin vade seçenekleri ise 3 ile 72 ay arasında değişmektedir. Kullanım ücreti olarak ise sadece 1 TL ödenmesi gerekmektedir. Emekliler bu imkanlar ile rahat bir nefes alarak geri ödemelerini kolay bir şekilde yapabilmektedirler.

 

Bir cevap yazın