Emekliye En Uygun Kredi Veren Bankalar Hangileridir ?

2016 yılı içerisinde emeklilere verilen kredi müjdesi yürürlüğe girerek emeklilerin rahat bir nefes alması sağlandı. Emeklilere faizsiz kredi imkanı veren bankalar Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, Türkiye Halk Bankası ve PTT kurumlarıdır.

Emeklilere Verilecek Promosyonların Özellikleri Nelerdir?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yapmış olduğu açıklama ile emeklilere emekli maaşı verecek bankaların emeklilere 3 yıllık bir anlaşma neticesinde her yıl 900 TL vermesi konusunda gerekli görüşmelerin yapıldığı ve görüşmelerin neticesinde olumlu sonuçların çıktığını açıklamıştı. Yapılan anlaşmalar gereği emekli maaşı alan ya da almaya hak kazanan emekliler emekli maaşlarını promosyon verecek bankalara aktarmaları neticesinde emeklilere kredi kartı verileceği ve kredi kartı verilmesi ile birlikte 900 TL’lik bir hediye promosyonu verileceği belirtildi. Emeklinin emekli maaşına göre belirlenecek promosyon ücretinin en az 900 TL olacağı bildirildi.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankaların Kredi İmkanı İçin Aradığı Şartlar Nelerdir?

2016 yılı içerisinde emeklilerin yüzünü güldürecek haberlerden birisi de kamu ve özel bankaların emeklilere faizsiz kredi imkanı sağlayacağı haberleriydi. Bu bilgi gerçeğe dönüştü ve kamu bankaları ve kamu bankalarının kredi içeriklerini benimseyen özel bankalar emeklilere faizsiz kredi imkanı sunmaya başladı. Emekli maaşı ile geçimin zor olduğu bir zamanda bankaların emekliler için faizsiz kredi imkânı sağlaması emeklilere derin bir nefes aldırdı.

Aynı zamanda emeklilere verilen faizsiz kredi imkanları makul ödeme planları ile emeklileri zorlamayan bir özellik taşımaktadır. Bankalar emeklilere faizsiz kredi vermek için emeklilerin emekli maaşlarını kendilerinden almaları şartını koymaktadır. Bir emekli emekli maaşını aldığı bankadan eğer bu kamu bankası ya da anlaşmalı bir banka ise faizsiz kredi imkanlarından faydalanabileceklerdir. Emeklilerin kullanabileceği faizsiz kredi imkanları emekli maaşlarının 10 katı kadar olmaktadır.

Emeklilere Faizsiz Kredinin Haricinde Verilecek İmkanlar Neledir?

Kamu bankalarının ve anlaşmalı özel bankaların emeklilere faizsiz kredi imkanının verileceğinin belirtilmesinden sonra birçok emekli faizsiz kredi imkanından faydalanmak için bankalardan kredi imkanlarını kullanmaya başladılar. Ancak emeklilerin işlerini kolaylaştıracak tek imkan bu değil. Bankalar emekliler için ayrıca aldıkları maaşların 3 katına kadar faizsiz nakit avans kullanma imkanı da sunmaktadır.

Bu imkanı emeklilere sunan kamu bankaları Türkiye Halk Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankasıdır. Bazı özel bankalarda anlaşmaya dahil olmaktadır. Eğer emekliler emekli maaşlarını bu bankalardan alıyorlarsa maaşlarının 3 katına kadar faizsiz nakit avans imkanlarından da faydalanabilmektedirler. Bu durum emeklilerin geçim sorunlarını bir nebze olsa dindirmişe benziyor.

Bir cevap yazın