Emekliye Düşük Faizli Kredi Var Mı?

Emeklilerin en çok aradığı kredi türlerinden biri düşük faizli kredidir. Bu kredileri bulmak kolay değildir. Ancak bazı bankalar kampanyalar kapsamında düşük faizli kredi vermektedir. Emekliye düşük faizli kredi hakkında ayrıntılı bilgi yazımızda.

Emekliler sık sık maaşlarını az bulmakta ve bu durumdan şikayet etmektedirler. Emeklilere 2017 yılında promosyon verilse de bu promosyon ödemesinin miktarı yeterli değildir. Öyle ki, emeklilere yapılacak promosyon ödemesinin yılda bir kereye mahsus olmak üzere 300 TL ila 450 TL arasında olması söz konusudur ve bu tutar emeklinin aldığı maaş tutarına göre belirlenecektir. Bu tutarın düşük olduğu çok açık olmakla birlikte emekliler bu promosyonu almak için bir de taahhüt vermek zorunda bırakılmaktadırlar.

Emekliler maaşlarının düşük olması ve nakit paraya ihtiyaç duymaları nedeniyle bankalardan düşük faizli kredi almaya çalışmaktadırlar. Bu nedenle bankalara kredi başvurusunda bulunmaktadırlar. Ancak bankalar kredilere pek de düşük faiz uygulamamaktadırlar. Kredilere genellikle yüzde 1,08’den başlayan faiz oranları uygulanmaktadır. Üstelik bu faiz oranı kredi notu 1800 olan müşterilerin aldığı kredilere uygulanmaktadır. Bu yüzden düşük faizli kredi bulmak zordur.

Düşük faizli kredi bulmak için bankaların zaman zaman yaptığı kredi kampanyalarını takip etmeniz gerekir. Bunun için bankaların websitelerine bakabilirsiniz. Bankalar düşük faizli kredi kampanyası ile ihtiyaç kredisi verirler. Ancak bunun için kredi notunuzu da yüksek tutmanız şarttır. Kredi kartınız varsa ekstre borcunu düzenli ödemeli ve hiç aksatmamalısınız. Ayrıca başka kredi borcunuz varsa bunun taksitlerini de çok düzenli bir şekilde ödemelisiniz.

Düşük faizli kredi almak için PTT’nin düzenlediği kampanyaları da takip etmelisiniz. PTT’nin kredi konusunda anlaştığı bankalar mevcuttur. Eğer emekli maaşınızı PTT’nden alıyorsanız anlaşmalı bankalardan kredi almak için başvuru yapabilirsiniz.

Emeklilere 2017 yılında verilecek promosyon için bankalara taahhüt verme koşulu bulunmaktadır. Yani emekli maaşınızı aldığınız banka size emekli promosyonunuzu vermeden önce sizden, emekli maaşınızı üç yıl boyunca o bankada tutacağınıza ve başka bankaya taşımayacağınıza dair taahhüt istemektedir. Ancak bazı bankalar emekli maaşını getirene avantajlı kredi gibi kampanyalar yapmaktadır. Bu nedenle promosyon ödemenizi alırken taahhüt verip vermeme konusunda doğru kararı vermelisiniz.

Bir cevap yazın