Emekliye Bireysel İhtiyaç Kredisi

Emeklilerin en çok ihtiyaç duyduğu kredi bireysel ihtiyaç kredisidir. Emeklilere emekli maaşı yetmemekte ve emekliler nakit para ihtiyaçlarını karşılamak için bankalardan kredi almaktadırlar. Yapı Kredi de emeklilere bireysel ihtiyaç kredisi veren bankalardan biridir. 

Emeklilerin en çok yakındığı konu emekli maaşlarının az yani düşük olmasıdır. Emekli maaşlarına zam bekleyen emekliler, 2017 yılında da pek fazla zam alamamışlardır. Bu yüzden emekliler, nakit paraya gereksinim duyduklarında bankalara kredi başvurusunda bulunmaktadırlar. Emekliler en çok çocuklarını evlendirirken ve torunlarını okuturken krediye ihtiyaç duymaktadırlar. Bu yüzden emekliler genellikle düşük faizli ihtiyaç kredisi aramaktadırlar. Ziraat Bankası, PTT ve Halkbank düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Ancak Yapı Kredi’den de %1,28 oranında faizle ihtiyaç kredisi almak mümkündür. Üstelik emekliyseniz ve Yapı Kredi ihtiyaç kredisine başvurmak istiyorsanız banka şubesine gitmeden de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Emekliler için bankaya gitmeden kredi başvurusu yapmak ya da başka bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek son derece avantajlıdır.

Yapı Kredi emekliye bireysel ihtiyaç kredisi ürününe mobil bankacılık uygulamasından ya da internet şubesinden başvuru yapmanız mümkündür. Ancak bunun için Yapı Kredi müşterisi olmanız gerekir. Eğer Yapı Kredi müşterisi değilseniz bu durumda Yapı Kredi resmî internet sitesine girerek biresel ihtiyaç kredisi başvurusu yapmalısınız. Bu durumda kredinizi almak için şubeyi ziyaret etmeniz gerekecektir. Yapı Kredisi müşterisi olmak istiyorsanız şubeyi ziyaret edip bir vadesiz hesap açtıktan sonra da internet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu yapmanız mümkündür. Bunların yanı sıra başka kanallar aracılığıyla da başvuru yapabilirsiniz. Diğer başvuru kanalları cep telefonundan SMS göndermek, Yapı Kredi telefon bankacılığını kullanmak ve Yapı Kredi ATM’sini kullanmaktır. SMS yoluyla başvuru için Bireysel T.C. Kimlik Numarası Aylık Geliriniz şeklinde bir SMS yazarak 4411’e göndermeniz gerekmektedir.

Yapı Kredi emekliye bireysel ihtiyaç kredisi için başvuru sırasında talep edebileceğiniz en düşük kredi tutarı 1000 TL’dir. Ayrıca bu kredi için banka sizden kredi tahsis ücreti yani dosya masrafı istemektedir. 5000 TL kredi için 25 TL, 10.000 TL kredi için 50 TL ve 25.000 TL kredi için 125 TL kredi tahsis ücreti alınmaktadır.

Bir cevap yazın