Emekliye Avantajlı Kredi Veren Bankalar

Emekliye avantajlı kredi veren bankalar emeklilerin en çok merak ettiği ve öğrenmek istedikleri bankalardır. Emekliye avantajlı kredi veren bankaların hangileri olduğunu yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. 

Emekliye avantajlı kredi veren bankalar düşük faizli ve uygun vade seçenekleriyle kredi veren bankalardır. Bu bankaların verdiği kredileri her zaman bulmak zordur. Çünkü bankalar bu tür avantajlı kredileri genellikle kredi kampanyaları yaparak verirler. Bu kredi kampanyaları her zaman yapılmadığı için avantajlı kredileri her zaman bulamazsınız. Emekliyseniz ve avantajlı kredi bulmak istiyorsanız yapmanız gereken şey bankaların emekli maaşını getiren emekliler için yaptıkları kampanyaları takip etmektir. Bu kampanyalar sonucunda avantajlı krediler verilmektedir. Emekli maaşını getiren emeklilere çok düşük faizli ve uygun vade seçenekleriyle kredi verilmektedir. Bu kredileri alabilmeniz için emekli maaşınızı, kampanya ile kredi veren bankaya taşımanız şarttır. Üstelik maaşınızı, taşıdığınız bankada belirli bir süre tutmanız da gerekecektir. Bu yüzden emekli maaşını getirene avantajlı kredi veren her bankaya hemen koşmamanız gerekir. Öncelikle tüm bankaların yaptığı kampanyaları incelemeniz ve ondan sonra sizin için en avantajlı olan krediyi seçmeniz gerekir.

Emekliye avantajlı kredi veren bankaların yanı sıra PTT de emeklilere düşük faizli ve uygun vade seçenekli kredi vermektedir. PTT anlaşma yaptığı bankalar aracılığıyla emeklilere uygun krediler vermektedir. Üstelik zaman zaman kampanyalar yapmakta ve faizleri epey düşürmektedir. Emeklilere avantajlı kredi veren bankalar genellikle Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’tır. Bu bankalar hem faizleri düşük tutmakta hem de emeklilere uygun seçenekler sunmaktadırlar.

Emekliler çoğu zaman çok çeşitli nedenlerle krediye ihtiyaç duymaktadırlar. Bu nedenler çocuk evlendirmek, ev değiştirmek, ev yenilemek, torun okutmak olabilmektedir. Ayrıca bazı emekliler sadece tatile çıkmak için bile kredi çekebilmektedir. Tüm bu nedenlerle emekliler banka banka gezerek avantajlı kredi aramaktadırlar.

Emekliyseniz ve avantajlı kredi bulmak istiyorsanız bankaların internet sitesine girerek kredileri inceleyebilirsiniz. Üstelik hesaplama bölümünde örnek ödeme tablolarını da incelemeniz mümkündür. Böylece evinizden çıkmadan sadece internet sitesinde gezerek bankaların sunduğu kredileri, faiz oranlarını ve vade seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Üstelik o bankanın müşterisi iseniz internetten başvuru da yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın