Emeklilik Promosyonu Almak İçin Taahhüt Şart

Emeklilik promosyonu vermek için bankalar taahhüt şartı koydular. İlk aşamada promosyon vermek için üç koşul istenirken bankalar, yapılan görüşmelerin sonunda koşulları bire düşürdüler. Promosyon almak için gerekli koşul yazımızda.

Emeklilik promosyonu, bankalar ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında yapılan görüşmeler sonunda emeklilere dağıtılmaya karar verildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 2017 yılının Ocak ayında emeklilere haberi verdi.

Bankalar ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında yapılan ilk aşamada bankalar emeklilere promosyon vermek için onlardan çok ağır üç koşulu yerine getirmelerini istediler. Bunlar, verilecek promosyona göre çok fazlaydı. Emeklilerden, verilcek 300 TL ila 450 TL arasında promosyon için kredi kartı almaları, kredili mevduat hesabı (KMH) açmaları ve bir otomatik fatura ödeme talimatı vermeleri isteniyordu. Ancak daha sonra bankalarla bakanlık yeniden görüştü ve söz konusu koşullar bire düşürüldü. Şu anda alınan son karara göre emeklilere verilecek 300 TL ila 450 TL arasında promosyon için emeklilerden emekli maaşlarını bankada üç yıl boyunca tutacaklarına dair bri taahhüt vermeleri isteniyor.

Bankalar, 2017 yılı için emeklilere bir kereliğine promosyon ödemesi yapacak. Emekliler, promosyon ödemelerini emekli maaşlarını aldıkları bankalardan alacaklar. Ancak emekli maaşlarını üç yıl boyunca o bankada tutacaklarına dair bir taahhütname imzalamak zorunda kalacaklar. Yani emekli maaşlarını orada tutacaklarına dair bankaya bir taahhüt verecekler. Promosyon ödemesi alan emekli, üç yıl boyunca emekli maaşını başka bankaya taşıyamayacak.

Emeklilere bankalar promosyon ödemelerini yaparken ne kadar promosyon ödeneceğini emekli kişinin aldığı emekli maaşı tutarına göre hesaplayacaklar. Buna göre bankalar gerekli taahhüdü veren emeklilere şu tutarlarda promosyon ödemesi yapacaklar. 1000 TL’nin altında emekli maaşı alan emeklilere 300 TL promosyon ödemesi, 1000 TL ila 2000 TL arasında emekli maaşı alan emeklilere 375 TL promosyon ödemesi ve 2000 TL’nin üstünde emekli maaşı alan emeklilere ise 450 TL promosyon ödemesi yapılacak.

Emekliyseniz ve yukarıda belirtilen tutarlarda promosyon ödemesi almak için öncelikle bankaya söz konusu taahhüdü vermeniz şart. Aslına bakarsanız bu pek uygun bir taahhüt değil. Çünkü emekli maaşını getirene avantajlı kredi gibi kampanyalardan yararlanmanız mümkün olmayacak.

Bir cevap yazın