Emeklilik Kredisi Neden Onaylanmaz?

Emeklilik kredisi neden onaylanmaz sorusu emeklilik kredisi almak isteyen emekliler tarafından sorulan bir sorudur. Emeklilik kredisi neden onaylanmaz sorusunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Emeklilerin en büyük sıkıntısı emekli maaşının nakit para ihtiyacını karşılaması konusunda yetersiz kalmasıdır. Emekliler zaman zaman nakit para gereksinimi duymakta ve bu gereksinimi bankalardan emeklilik kredisi alarak karşılamaya çalışmaktadırlar. Emeklilerin nasıl olur da nakit paraya ihtiyacı olur diye düşünen insanların sayısı az değildir. Emekliler pek çok gerekçeyle emeklilik kredisi çekme yoluna gitmekte ve çözümü emeklilik kredisi almakta bulmaktadırlar. Bu gerekçeler çok çeşitlidir. Artık çocukların evlenme yaşı 30’a kaydığı için emeklilerin ilk nakit para ihtiyacının gerekçesi çocuk evlendirmek olmaktadır. Çocuk evlendirmek için bankalardan emeklilik kredisi çeken insanların sayısı oldukça fazladır. Emeklilerin gerekçelerinden biri de torun okutmaktır. İlk bakışta bu gerekçe saçma gelse de aslında son derece haklı bir gerekçedir. Çünkü emekli insanlar babaanne, anneanne, dede ve nine olarak torunları için masraf yapmaktan kaçınmamaktadırlar. Ayrıca emekli maaşını yeterli bulan ancak tatil, seyahat ve benzeri keyfî giderler için emeklilik kredisi almayı seçen emekliler de bulunmaktadır. Bu emekliler, emeklilik kredisi aldıktan sonra tatile ya da seyahate çıkmakta daha sonra taksitleri yavaş yavaş ödemektedirler. Ayrıca emekli olan, ev almak ya da ev yaptırmak için emeklilik kredisi alan emekliler de vardır. Kısacası emeklilik kredisi emekliler tarafından her türlü ihtiyaç için alınmaktadır. Ancak bankalar elbette her emeklinin emeklilik kredisi başvurusunu onaylamamaktadırlar. Emeklilik kredisi neden onaylanmaz diye merak ediyorsanız yazımızı okuyarak merakınızı giderebilir, emeklilik kredisi hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Emeklilik kredisi neden onaylanmaz sorusuna “Talep edilen emeklilik kredisinin geri ödeme aylık taksitlerinin emeklilik maaşının yarısından yüksek olması, kredi notu ortalamasının talep edilen kredi tutarına uygun olmaması nedeniyle onaylanmaz.” şeklinde yanıt verebiliriz. Emeklilik kredisi genellikle bu iki gerekçeyle bankalar tarafından onaylanmamaktadır. Bu yüzden emeklilerin, çekmek istedikleri tutarı maaşlarına göre belirlemeleri gerekmektedir.

Emeklilik kredisi almak isteyen emekliler ayrıca bankaların sunduğu kampanyalardan yararlanabilirler. Bu kampanyalar genellikle bankalar tarafından emekli maaşını getirene çok avantajlı emeklilik kredisi şeklinde oluşturulmaktadır. Emeklilerin bu kampanyaları takip etmeleri ve bu kampanyalardan yararlanmaları gerekmektedir.

Bir cevap yazın