Emeklilik Kredisi Almalı mı?

Emeklilik kredisi almalı mı sorusunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Emeklilik kredisi almalı mı sorusu genellikle emeklilik kredisi almak konusunda kararsız olan emekliler tarafından sorulmaktadır. 

Emeklilerin en büyük sorunu emekli maaşının yetmemesi ve emekli maaşına yapılan zamların yetersiz gelmesidir. İnsanlar hayatları boyunca emekli olmak için çalışmakta ve fakat emekli olduktan sonra emekli maaşlarıyla geçinememektedirler. Emekliler pek çok sebeple nakit paraya ihtiyaç duyabilmektedirler. Bu gerekçeler arasında çocuk evlendirmek, torun okutmak ve kısa bir tatile çıkmak gibi nakit para gerektiren gerekçeler bulunabilmektedir. Bu gerekçelerle emekliler bankalara emeklilik kredisi almak için başvuruda bulunmaktadırlar. Bankalar emeklilerin nakit ihtiyaçlarının farkındadırlar ve bunun için emeklilere özel kredi seçenekleri oluşturmaktadırlar. Emeklilik kredileri çoğu zaman düşük faizlerle verilebilmekte, hatta kampanya dönemlerinde faizsiz ve ertelemeli emeklilik kredileri bulmak mümkün olmaktadır. Ziraat Bankası, belirli dönemlerde emeklilere faizsiz kredi veren tek bankadır. Diğer bankalardan bazı dönemlerde çıkan emeklilik kredisi kampanyalarıyla ertelemeli kredi almak mümkün olabilir.

Emeklilik kredisi almalı mı diye merak ediyorsanız yazımızı okuyarak merakınızı giderebilir, emeklilik kredisi hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Emekliler için nakit para ihtiyacını gidermek oldukça önemlidir. Pek çok sebeple nakit para bulundurmak emekliler için gerekli olmaktadır. Bu yüzden düşük faizli emeklilik kredilerinden yararlanmak çok akıllıca sayılmaktadır. Bankaların emekliler için oluşturdukları fırsatlardan biri, emekli maaşını bankaya taşıyan emekliler için çıkarılan çok avantajlı kredi fırsatıdır. Yani emekli kişinin maaşını söz konusu bankaya yaşıması hâlinde banka, bu emekliye çok düşük faizli ya da uzun süre ertelemeli emeklilik kredisi sunmaktadır. Üstelik bu kampanyalı kredilerin geri ödemesi de oldukça avantajlı olmaktadır.

Emeklilik kredisi almalı mı sorusuna “Evet, almalı.” şeklinde yanıt verebiliriz. Emekliler özellikle çocuklarını evlendirirken, torunlarını okuturken ya da sadece tatile çıkarken nakit para ihtiyaçlarını karşılamak için emeklilik kredisi almalıdırlar. Ancak emeklilik kredisi alırken de kredi notu ortalamasının göz önüne alındığını bilinmelidir. Başvuru yapılmadan önce bankaların verdiği emeklilik kredileri araştırılmalı, bunlar birbirleriyle karşılaştırılmalı ve sonra, bunların arasından en avantajlı emeklilik kredisi seçildikten sonra başvuru yapılmalıdır.

Bir cevap yazın