Emeklilere PTT’den Kredi

PTT emeklilere kredi vermektedir. Ancak bunun için emekli maaşınızı PTT’den almanız şarttır. Emeklilere özel PTT kredisi alabilmeniz için neler yapmanız gerektiğini yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. 

PTT emeklilere ihtiyaç kredisi vermektedir. Ancak bu krediyi sadece emekli maaşını PTT’den alan emeklilere vermektedir. PTT emeklilere özel kredileri verirken ayrıca yaş sınırı da koymaktadır. PTT emeklilere bu kredileri anlaşmalı bankalar aracılığıyla vermektedir. PTT kredisi için PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalar bulunmaktadır. Bunlar Aktifbank, TEB, Denizbank, ING Bank, Odeabank ve Fibabank’tır. PTT emekli kredisi almak isterseniz PTT’nin anlaşma yaptığı bankaların koyduğu yaş sınırlarını bilmeli ve kredi başvurunuzu buna göre yapmalısınız. Aktifbank PTT emekli kredisi için yaş sınırını 80 olarak belirlemiştir. 80 yaşında bir emekli iseniz Aktifbank size kredi vadesi olarak en fazla üç yıl verecektir. Eğer 80 yaşınıza girmemişseniz en fazla dört yıl vadeyle kredi almanız mümkündür. TEB PTT emekli kredisi için yaş sınırını 70, Fibabank ise 80 olarak belirlemiştir. Denizbank PTT emekli kredisi için yaş sınırını 80 olarak belirlemiştir. Bu yaş sınırı emekli kişinin yaşı ile kredi vadesinin toplamıdır. Yani eğer 78 yaşındaysanız en fazla iki yıl vadeli kredi alabilirsiniz. ING Bank da aynı şekilde bir yaş sınırı belirlemiştir. Buna göre PT emekli kredisi için yaş sınırı 75’tir. Yani eğer yaşınız 70 ise ve kredi almak istiyorsanız en fazla beş yıl vadeli kredi almanız mümkün olacaktır.

PTT kredisi almak için PTT şubesinde başvurmanız gerekmektedir. Burada PTT kredi başvuru formunu doldurmanız ve kredinizi yukarıda sıraladığımız bankaların hangisinden çekmek istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Siz başvurunuzu yaptıktan sonra ilgili banka başvurunuzu inceleyecek ve başvurunuza olumlu ya da olumsuz cevap verecektir. Banka kredinize onay verirse kredinizi PTT’den çekebilirsiniz. Bunun için elbette Bireysel Kredi Sözleşmesini de imzalamanız gerekecektir.

Aktifbank PTT emekli kredisi olarak en fazla 40.000 TL, TEB PTT emekli kredisi olarak en fazla 20.000 TL, Denizbank PTT emekli kredisi olarak en fazla 36.000 TL, ING Bank PTT emekli kredisi olarak en fazla 45.000 TL ve Odeabank PTT emekli kredisi olarak en fazla 50.000 TL kredi vermektedir. Emeklilere en fazla kredi veren bankalar Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası olsa da PTT’nin bu bankalarla anlaşması bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın