Emeklilere Özel Kredi

Türkiye İş Bankası emeklilere özel kredi fırsatı sunuyor.  Emeklilerin en büyük sorunlarından biri olan nakit ihtiyacına Türkiye İş Bankası özel bir çözüm getiriyor. Daha fazla bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Emeklilerin en büyük sorunlarından biri nakit para gereksinimidir. Çünkü Türkiye’de emeklilerin aldığı maaş emeklilere yetersiz gelmektedir. Ayrıca emekli maaşlarına yapılan zamlar da emeklilerin sorununu çözmemektedir. Bu yüzden emekliler, nakit para gereksinimlerini çözmek için bankalara emeklilik kredisi başvurusunda bulunmaktadırlar. Bankalar da emeklilere özel kredi çözümleri sunmaktadır. Emekliler çok çeşitli gerekçelerle nakit paraya ihtiyaç duyabilmektedir. Bunlardan biri çocuk evlendirmektir. Emekliler çocuklarını evlendirecekleri zaman nakit paraya ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden de emeklilik kredisi almak zorunda kalırlar. Emeklilerin diğer bir gerekçesi ise torun okutmak olabilmektedir. Emekliler torunlarının okul masraflarına destek olmak için emeklilik kredisi başvurusu yapabilmektedir. Emeklilerin çoğu emeklilik dönemlerinde ev almak ya da ev yaptırmak için de kredi başvurusu yapmaktadır. Bankaların hemen hemen hepsi emeklilerin bu ihtiyaçlarını dikkate almakta ve onlara özel emeklilik kredisi sunmaktadır.

Eğer siz de emekliyseniz ve emeklilik kredisine ihtiyacınız varsa bankaların belirli dönemlerde yaptığı kampanyaları takip edebilir, size en uygun emeklilik kredisi kampanyasını seçebilirsiniz. Bankaların yaptığı kampanyalar çok çeşitlidir. Bu kampanyalar genellikle özel günlerde, bayramlarda, yılbaşından önce ve yarıyıl tatillerinde yapılmaktadır. Ancak bankaların çoğu bu dönemlerin dışında da kampanya yapabilmektedir. Bu kampanyalardan en önemlisi ve en avantajlısı emekli maaşını getiren emeklilere bankaların sunduğu kredi avantajlarıdır. Emekli maaşını Türkiye İş Bankasına taşıyan emekliler avantajlı emeklilik kredisinden yararlanabilmektedir. Üstelik bu emeklilik kredisinden yararlanabilmek için yapmanız gereken tek şey emekli tanıtım kartınızla birlikte size en yakın Türkiye İş Bankası şubesini ziyaret etmektir.

Türkiye İş Bankası emeklilere özel kredi fırsatından yararlanmak için Türkiye İş Bankasına başvurmanız yeterlidir. Başvuru sırasında yanınızda bulundurmanız gereken belgeler vardır. Bunlardan biri elbette nüfus cüzdanınız ya da sürücü belgenizin aslı ve fotokopisidir. Ayrıca başvuru formunu da doldurarak bankaya ibraz etmeniz gerekmektedir. Diğer bir belge de SGK kaydınızın olmaması durumunda ya da gelirinizi doğrulayamadığınız takdirde ibraz etmeniz gereken gelir belgesidir. Yukarıda belirttiğimiz gibi emekli tanıtım kartınızın ve emekli maaşınızın yattığı hesaba ait hesap cüzdanınızın da yanınızda olması şarttır.

Bir cevap yazın