Emeklilere Kredi Desteği

Emeklilere kredi desteğinin olup olmadığı hemen hemen tüm emekliler tarafından merak edilmektedir. Emeklilere kredi desteği hakkında bilgi almak için yazımıza göz atın.

Emekliler hem maaşlarını az bulmakta hem de emekli maaşlarına yapılan zamları yetersiz bulmaktadırlar. Bu yüzden sıklıkla nakit paraya ihtiyaç duymakta ve bu durumda bankalardan ihtiyaç kredisi talep etmektedirler. Emekliler sık sık kredi desteğini de sorgulamaktadırlar. Özellikle faizsiz ihtiyaç kredisi arayan emekli sayısı çok fazladır. Ancak emeklilere bu zamanda faizsiz kredi veren hiçbir kurum bulunmamaktadır. Emeklilere devlet de bankalar da faizsiz kredi vermemektedir. Hatta PTT de bu konuda pek istekli davranmamaktadır. Bu yüzden emekliler kredi desteği bulamamaktadırlar. Emekliler şu anda nakit para ihtiyaçlarını giderebilmek için sadece düşük faizli kredi bulabilmektedirler. Üstelik bunu da her zaman bulamamaktadırlar. Ancak bankalar ihtiyaç kredisi kampanyası yaptıkları zaman ya da emekli maaşını taşıyan emeklilere avantajlı kredi kampanyası yaptıkları zaman bulabilmektedirler.

Emeklilere kredi desteği şu an için yoktur. Ancak emekliler nakit para sıkıntısını pek çok zaman yaşamakta ve emekli maaşına zam yapılmasını talep etmektedirler. Bankalar emeklilerin ihtiyaçlarını, ilgilerini ve isteklerini bildikleri için emeklilere, maaşını getirene avantajlı kredi kampanyaları yapmaktadırlar. Eğer mutlaka ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız bu kampanyaları takip etmeli ve bunlardan yararlanmalısınız. Emekli maaşını getirene avantajlı kredi kampanyaları yapan bankalar genellikle bazı koşullar koymaktadırlar. Bu koşulları çok iyi okumalı ve anlamalısınız. Ayrıca herhangi olumsuz bir durumda bankanın emekli maaşınıza el koymaması için yaptığınız anlaşmayı iyi okumalısınız. Bankanın imzalattığı kâğıtlara da dikkatlice bakmalısınız. Bazı bankalar müşterilerine emekli maaşlarına el koymak için ayrı bir kâğıt imzalatmaktadırlar. Bu kâğıtta sizden emekli maaşınıza el koyabilmek için izin almaktadırlar. Ayrıca emekli maaşınızı taşıdığınızda ve avantajlı krediden yararlandığınızda emekli maaşınızı bir süre o bankadan başka bankaya taşıyamayacağınıza dair şart da bulunmaktadır. Bu bankanın yaptığı kampanyadan yararlanarak kredi çektiğinizde banka isterseniz geri ödeme taksidini emekli maaşınızdan otomatik olarak alabilmektedir. Eğer bunu istemezseniz geri ödeme taksitlerini ödeme tarihi geldiğinde siz de ödeyebilirsiniz. Ayrıca almak istediğiniz kredinin faiz oranına da çok dikkat etmelisiniz.

Bir cevap yazın