Emekli Promosyonu Nasıl Alınır?

Emekli promosyonu bankaların emeklilere 2017 yılında ödeyecekleri promosyon ödemeleridir. Bu promosyon ödemeleri ayrım yapılmadan tüm emeklilere verilecektir. Promosyon ödemesini nasıl alacağınızı öğrenmek için yazımıza göz atın.

Emekliler emekli maaşlarıyla zar zor geçinmektedirler. Özellikle emekli maaşı düşük olanlar sık sık nakit paraya ihtiyaç duymaktadırlar. Emekliler, emekli maaşlarına zam beklerken emeklilere promosyon haberi geldi. Bankalar ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında görüşmeler yapıldı. Sonunda görüş birliğine varıldı. Bakanlık emeklilere promosyon ödemesi alacakları müjdesini verdi.

Emekliler sık sık emekli maaşlarına zam yapılmasını istemekteler. Her yıl başında emekli maaşlarına ne kadar zam yapıldığını merakla izlemektedirler. Ancak görülen o ki devlet emeklinin istediği zammı yapma taraftarı değil. Öyle ki, yapılan düşük bir zammın ardından promosyon ödemesi haberi geldi. Emekliler zam yerine promosyon ödemesi alacaklar. Üstelik öyle yüksek tutarlar da değil, alacakları düşük bir tutardan ibarettir.

Emeklilere yapılacak promosyon ödemesi 300 TL ila 450 TL arasında olacak. Bu promosyon ödemeleri emeklilere, emekli maaşlarını aldıkları bankalar tarafından yapılacak. Emekliler promosyon ödemelerini almak istediklerinde bankaları ile görüşecekler. Buna göre emekli promosyonları emeklilere aldıkları emekli maaşlarının tutarına göre ödenecek. Emekli maaşına göre emeklilere ne kadar promosyon ödeneceğini yazımızın devamını okuyarak öğrenebilirsiniz.

Emeklilere bankalar emekli maaşlarına göre promosyon ödemesi yapacaklar. Buna göre 1000 TL’nin altında maaş alan emeklilere 300 TL, 1000 TL ila 2000 TL arasında maaş alan emeklilere 375 TL ve 2000 TL’nin üstünde maaş alan emeklilere 450 TL promosyon ödemesi yapılacaktır. Ancak bu promosyonu ödeyen bankaların istedikleri belirli koşullar vardır.

Emekli promosyonunuzu almak için öncelikle bankaların istediği koşulları yerine getirmeniz gerekir. Bu koşullar önce emekliler için çok fazlaydı. Daha sonra bakanlık bankalarla görüştü ve koşullar üçten bire indirildi. Bankalar daha önce emeklilerin promosyonu almak için bir otomatik ödeme talimatı vermesini, bir kredi kartı almasını ve bir kredili mevduat hesabı açmasını istiyorlardı. Daha sonra bankalar bu koşulları bire indirdi. Şu anda emekli promosyonu almak için bankalara, emekli maaşınızı üç yıl boyunca o bankadan alacağınıza dair bir taahhüt vermeniz yeterli oluyor.

Bir cevap yazın