Burgan Bank’tan Emeklilere Promosyon

Aylarca süren görüşmelerin ve uzun pazarlıkların sonrasında emeklilere promosyon verilmesine dair çalışma sonuçlandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile SGK’nın çalışmalarına göre artık emekliler, anlaşmalı bankalar arasından herhangi birini seçebilecekler ve maaşlarını o bankadan çekebilecekler. Ayrıca, seçtikleri banka, bu seçimleri karşılığında bir kereye mahsus olmak üzere promosyon ödemesi yapacak.

Emeklilerin bankalarını seçmeleri ile birlikte söz konusu bankaya bir söz vermeleri gerekiyor. Buna göre emekliler, seçimlerini yapmalarından itibaren üç yıl boyunca o banka üzerinden maaşlarını alacaklar ve bunu da yazılı bir taahhütname ile resmileştirecekler. Yani emekliler, üç yıl içinde bir başka bankaya geçemeyecekler. Dolayısıyla maaş çekimi için seçilecek banka oldukça önemli ve bu bankalar arasında Burgan Bank da yer alıyor.

Dileyen emekliler, maaşlarını Burgan Bank üzerinden alabilecekler. Eğer Burgan Bank’ı seçerlerse, maaş promosyonu olarak aldıkları maaşa oranla para alacaklar. Buna göre maaşı 1000 Türk lirasına kadar olan emekli 300 Türk lirası, 1000 Türk lirası ila 2000 Türk lirası arasında olan emekli 375 Türk lirası promosyon ödemesi alacak. Eğer emekli kişinin maaşı 2000 Türk lirasının da üzerindeyse bu kez hak edeceği promosyon ödemesi 450 Türk lirası. Bu aşamadan sonra ise kişinin maaşı ne kadar yüksek olursa olsun alacağı promosyon ödemesinde bir artış söz konusu değil.

Burgan Bank’ı seçen emekli, bu banka üzerinden maaşı almaya başlamasıyla birlikte promosyon ödemesi için de adım atmış olacak. Zira Burgan Bank, emeklilere yönelik verdiği bilgide, bankaları üzerinden ilk yatan maaşlarının ardından geçen üç gün içinde promosyon ödemelerinin yapılacağını bildiriyor. Söz konusu promosyon ödemeleri de kişinin aynı hesabına yapılacak.

Henüz ülkemizde çok yaygın olmaması ile birlikte emeklilerin olabildiğince çok fazla şubeye sahip bankaları seçmeye yönelik eğilimleri dolayısıyla diğer bankalara göre şansı çok fazla olmasa da Burgan Bank da emekli promosyonu kampanyasında yer alıyor. Dileyen ziyaretçilerimiz, Burgan Bank’ın internet sitesi, şubeleri ve iletişim numaraları üzerinden daha fazla bilgi alabilirler ve dilemeleri halinde Burgan Bank’ı seçerek promosyon ödemeleri ile ilgili ilk adımı atabilirler.

Bir cevap yazın