Avantajlı Kredi Nasıl Alınır?

Avantajlı kredinin nasıl alındığı konusunda çok soru sorulmaktadır. Çünkü avantajlı kredinin nasıl olduğu pek bilinmemektedir. Bu yazımızda avantajlı kredinin nasıl alındığını öğrenebilirsiniz. 

Avantajlı kredi sizin ihtiyacınıza ve ödeme alışkanlıklarınıza en uygun kredidir. Aylık geri ödeme taksit tutarı maaşınızın yarısını geçmeyen bir kredi sizin için uygun bir kredidir. Eğer evliyseniz ve eşinizin maaşı varsa bu durumda geri ödeme taksit tutarı sizin ve eşinizin maaşları toplamının yarısını geçmeyen kredi avantajlı bir kredidir.

Avantajlı kredi faiz oranı düşük olan kredidir. Bu kredi türünü bulabilmeniz için biraz araştırma yapmanız gerekecektir. Çünkü bankalar ihtiyaç kredisi faiz oranlarını pek düşürmemektedirler. Ancak bankalar emeklilerin emekli maaşlarını bankalarına taşımaları için zaman zaman avantajlı ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenlemektedirler.

Emekliyseniz ve krediye ihtiyacınız varsa avantajlı kredi bulmanın tek yolu kampanyaları takip etmek ve çok araştırmaktır. Çünkü bankalar emekli maaşını kendi bankalarına taşıyan emekliler görmek istemektedirler. Bu amaçla çok kampanya yapmakta ve puan, bonus, chip para teklif etmektedirler. Ancak bunların arasından sizi asıl ilgilendiren kampanyalar düşük faizli kredi kampanyaları olmalıdır. Bu kampanyalar çok avantajlı olabilmektedir.

Avantajlı kredi almadan önce sizin için avantajlı kredinin ne olduğuna dair bir tanım yapmanız çok önemlidir. “Avantajlı kredi benim için şudur.” dediğiniz bir tanıma ihtiyacınız vardır. Ancak bunu yaptıktan sonra masrafsız kredinin mi yoksa masraflı kredinin mi daha avantajlı olduğu konusunda bilgi sahibi olmanız da gereklidir. Sizin için masrafsız kredi daha avantajlı gelebilir. Fakat bunu iddia etmeden önce masraflık krediye bankaların uyguladığı faiz oranları  ile masraflı krediye uygulanan faiz oranlarını karşılaştırmanız çok daha doğru olacaktır.

Masrafsız krediler bankalar tarafından hep daha avantajlıymış gibi gösterilir. Ancak doğrusu bu değildir. Doğrusu masrafsız kredilere çok daha yüksek faiz oranlarının uygulanmasıdır. Bu nedenle masrafsız krediler sizin için aslında cebinizden çok daha fazla para çıkacağı anlamına gelmektedir. Elbette masraflı ve düşük faizli kredi varken masraflı ve yüksek faizli kredi almak istemezsiniz. Avantajlı kredi alabilmek için kredi notunuzun da önem arz ettiğini unutmamanız gerekir. Çünkü kredi notunuz ne kadar yüksek olursa bankanın kredinize uygulayacağı faiz oranı da o kadar düşecektir.

Bir cevap yazın