Akbank Prestijli Emekliliğe Yatırım Planı

Akbank Prestijli Emekliliğe Yatırım Planı AvivaSA Emeklilik ve Akbank tarafından sunulan bir emeklilik planıdır. Bu emeklilik planının en önemli özelliği yüksek getiri ve düşük kesinti oranı avantajlarından yararlanmanıza olanak sağlayan bir emeklilik planı olmasıdır.

Akbank Prestijli Emekliliğe Yatırım Planı, başlangıç katkı payı ile başlatılır. Siz de bu emeklilik planından yararlanmak isterseniz Akbank şubelerinden birini ziyaret ederek başvurunuzu yapabilirsiniz. Akbank Prestijli Emekliliğe Yatırım Planından 18 yaşını doldurmuş ve medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip herkes yararlanabilmekte ve bu sisteme katılabilmektedir.

Akbank Prestijli Emekliliğe Yatırım Planının özellikleri, diğer emeklilik planlarının özelliklerinden farklıdır. Bu planda, asgari katkı payı yani, aylık yatırmanız gereken en az tutar 200 TL olarak belirlenmiştir. Üstelik bu planda başlangıç ek katkı payı da mevcuttur. Yüksek emeklilik geliri elde etmek için Akbank Prestijli Emekliliğe Yatırım Planını başlattığınız zaman ödemeniz gereken ek katkı payı tutarı 30.000 TL’dir. Bu plandan yararlanmak için bir ödeme planı oluşturulmaktadır. Bu ödeme planında ödemenizi yapacağınız dönemleri aylık, üç aylık, altı aylık ya da yıllık olarak belirlemeniz mümkündür. Ayrıca ödemenizi kredi kartınızdan ya da banka hesabınızdan yapma olanağınız da vardır. Bu emeklilik planında giriş aidatının tamamı ertelenmiş durumdadır. Eğer sözleşmeden ilk beş yıl dolmadan çıkarsanız bu giriş aidatı sizden alınmaktadır. Ancak Akbank Prestijli Emekliliğe Yatırım Planında yönetim gider kesintisi bulunmamaktadır. Eğer emeklilik planınıza ara verirseniz bu süre boyunca anaparanızdan kesinti yapılmamaktadır. Bu planda ara verilen aylar için herhangi bir tutar alınmaz. Ancak bir yıldan uzun süreyle ara verirseniz bankanın Emeklilik Gözetim Merkezine ödediği sabit giderler anapara kısmından alınmaktadır.

Akbank Prestijli Emekliliğe Yatırım Planının çok sayıda avantajı vardır. Elbette bu plan kapsamında da %25 devlet katkısından yararlanmak mümkündür. Plandan yararlanan kişinin ailesi de bu plandan yararlanabilir. Akbank Prestijli Emekliliğe Yatırım Planı kapsamında emeklilik yatırım fonları uzmanlar tarafından yönetilir. Ayrıca bireysel emeklilik hesapları Takasbank’ta tutulur. Seçtiğiniz bu emeklilik planını değiştirme imkânınız vardır. Bu imkân size yılda dört kez tanınmaktadır. Plan çerçevesinde fon dağılımını değiştirme hakkınız yılda altı kez olarak belirlenmiştir.

Bir cevap yazın