Akbank Hızlı Emeklilik Planı

Akbank hızlı emeklilik planı sadece bir telefonla emekli olmanızı sağlayan bir emeklilik planıdır. Hızlı emeklilik planı Akbank Çağrı Merkezi aracılığıyla yapılabilmektedir. Bu emeklilik planıyla ilgili ayrıntılı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

Hızlı emeklilik planı bireysel emeklilik sistemi kapsamında oluşturulmuş bir emeklilik planıdır. Hızlı emeklilik planı yaptığınızda ayrıca bireysel emeklilik sistemine de adım atmış olursunuz. Bu sayede geleceğinizi güvence altına alabilirsiniz. Hızlı emeklilik planı aslında AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş tarafından sunulmaktadır ve Akbank bir AvivaSA acentesidir. Bu yüzden herhangi bir Akbank şubesine giderek gerekli işlemleri yapmanız ve hızlı emeklilik planı oluşturmanız mümkündür.

Hızlı emeklilik planından yararlanmak istediğinizde bunun için sağlamanız gereken koşullar oldukça basittir. 18 yaşını doldurmuş olmanız ve medenî haklarınızı kullanma ehliyetine sahip olmanız yeterlidir. Bu planın özellikleri bireysel emeklilik hesabı açarak oluşturduğunuz planın özelliklerinden farklıdır. Öncelikle yatırmanız gereken aylık asgari tutar 130 TL’dir. Ancak elbette her bireysel emeklilik planında olduğu gibi bu emeklilik planında da devletten %25 katkı payı alma imkânınız bulunmaktadır. Yani 130 TL’ye bu tutarın %25’i kadar devlet katkısı yatırılmaktadır. Bu emeklilik planından yararlanmak istediğinizde ayrıca ödeme dönemlerinizi üç aylık, altı aylık ve bir yıllık olarak belirleyebilirsiniz. Ödemenizi kredi kartınızla ya da banka kartınızla yapmanız da mümkündür. Akbank hızlı emeklilik planında giriş aidatının tamamı ertelenir. Hızlı emeklilik planını diğer emeklilik planından ayıran özellik budur. Dikkat etmeniz gereken nokta, sözleşmeden bu emeklilik planının ilk beş yılı içinde çıkarsanız giriş aidatının tahsil edilme şartının olmasıdır.

Bireysel emeklilik sistemi kapsamında oluşturulan hızlı emeklilik planı sayesinde oluşturduğunuz plandan ailenizin faydalanması da mümkündür. Ödemeniz gereken tutar banka tarafından hesabınızdan ya da kredi kartınızdan tahsil edilmektedir. Hızlı emeklilik planıyla ilgili öğrenmek istediğiniz her şeyi banka aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Emeklilik yatırım fonları portföy yöneticileri tarafından yönetilir. Bireysel emeklilik planınız kapsamında açtığınız hesaplar Takasbank’ta tutulur. Böylece fon paylarınızı bu hesaplardan günlük olarak takip etme olanağınız da vardır. Ayrıca bu planın bir özelliği de ara ödeme yapabilmenizdir. Yani belirlediğiniz dönemlerin dışında ödeme yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın