2000 TL’den Az Maaşa Ne Kadar Promosyon Verilir?

Emekli maaşınıza göre ne kadar promosyon alacağınızı merak ediyorsanız yazımızı okuyarak ne kadar promosyon alacağınızı öğrenebilirsiniz. 

Devlet ile bankalar arasında gerçekleştirilen bir anlaşmaya göre halihazırda devlet bankaları üzerinden ödenen emekli maaşlarının bir başka banka üzerinden çekilmesi halinde emekliye belli miktarlarda promosyon ödemesi yapılmasına kadar verildi. Bu düzenleme uzun süredir emekliler için çeşitli beklentiler oluşturmuştu ve nihayet beklentiler olumlu bir karşılık alarak emeklilere bir kereye özel olmak üzere çeşitli tutarlarda ödemeler yapılması ile sonuçlandı.

Devlet tarafından yapılan çalışma kapsamında birçok banka ile özel olarak uzun uzun görüşüldü. Aylarca süren görüşmelerin sonrasında birçok önemli bankanın içinde bulunduğu bir grup banka ile protokol imzanlandı. Buna göre ülkemizde faaliyet gösteren ve aralarında Ziraat Bankası, Vakıfbank, İş Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, Şekerbank, Akbank, Yapı Kredi Bankası, Halkbank, Denizbank, Garanti Bankası, QNB Finansbank, Fibabanka, PTT, ICBC Turkey, ING Bank ve Burgan Bank’ın yer aldığı bir grup banka ile yapılan anlaşma ile birlikte artık emekliler dilemeleri halinde maaşlarını bu bankalardan birini seçerek çekebilecekler.

Emekliler tarafından yapılacak banka seçimi sonrasında kişi en az üç yıl boyunca seçtiği bankayı kullanarak emekli maaşını çekebilecek. Yani üç yıl içinde herhangi bir şekilde bir başka bankaya geçmeyeceğine dair bir anlaşma yapılacak. Bir taahhütname olarak değerlendirilebilecek ve tıpkı internet ve GSM servis sağlayıcılarının yaptıkları kampanya gibi süreç içinde kişinin başka bankaya geçmesi halinde hak ettiği promosyon ödemesi iade edilecek.

Emekli maaşının tutarına göre kazanılacak promosyon ödemesi hakkına göz atmamız gerekirse, 1000 Türk lirasına kadar olan maaşlar için 300 Türk lirası, 1000 Türk lirası ila 2000 Türk lirası arasındaki maaşlar için 375 Türk lirası ve 2000 Türk lirası ve üzeri emekli maaşları için 450 Türk lirası promosyon ödemesi yapılacak. Promosyon ödemelerinin bankalara göre farklılık göstermediğini ve dolayısıyla adı geçen bankaların emeklilere sunacakları diğer avantajlı ürün ve hizmetlerin seçimlerde önemli rol oynayacağı da ortada. Bazı bankalar emeklilerin emekli maaşlarını kendi bankalarına taşımaları ve kendi bankalarından promosyon almaları için kefilsiz kredi, kiralık kasada indirim, kredi kartına bonus yükleme gibi tekliflerde bulunmaktadırlar.

Bir cevap yazın