1000 TL Emekli Maaşına Ne Kadar Promosyon Verilir?

1000 TL emekli maaşına ne kadar promosyon verildiğini merak eden emekliler vardır. Özellikle bankaların emeklilere promosyon ödemesi yapacağını açıklamalarının ardından emekliler ne kadar promosyon alacaklarını sorgulamaya başlamışlardır. 

Emeklilere 2017 yılının başında promosyon ödemesinin yapılacağının duyurulmasının ardından emekliler ne kadar promosyon ödemesi alacaklarını merak etmeye başlamışlardır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 2017 yılında emeklilere promosyon ödeneceğini duyurdu. SGK 16 banka ile protokol imzaladı. Bu bankalar emeklilere promosyon ödemelerini Mart, Nisan ve Mayıs aylarında yapacaklar. Promosyon ödemeleri emeklilere emekli maaşlarına ek olarak ödenecek.

Promosyon ödemeleri yapacak olan bankalar emeklilerin bir taahhütname imzalamasını şart koşmaktadır. Yani bankalardan emekli promosyonu almak istiyorsanız hem emekli maaşınızı o bankaya taşımanız hem de bankaya bir taahhüt vermeniz şarttır. Bu taahhüt, emekli maaşınızı üç yıl boyunca o bankadan alacağınıza dair taahhüttür. Yani emekli maaşınızı üç yıl boyunca başka bankaya taşıyamazsınız.

Emeklilere yapılacak promosyon ödemeleri emekli kişinin aldığı maaş tutarına göre belirlenecek ve ödenecektir. Promosyonlar 300 TL ila 450 TL arasında belirlenmiştir. Buna göre eğer 1000 TL emekli maaşı alıyorsanız size banka tarafından 300 TL promosyon ödenecektir. Eğer 1000 TL ila 2000 TL arasında emekli maaşı alıyorsanız size banka tarafından 375 TL promosyon ödenecektir. Eğer emekli maaşınız 2000 TL üzerinde ise 450 TL promosyon alırsınız.

Emekli maaşınıza ek olarak bankalar tarafından verilecek promosyon ödemelerini almak için bankalara taahhüt vermeniz şarttır. Bankalar emeklileri bankalarına üç yıl boyunca bağlamak için onlara promosyona ek bazı fırsatlar sunmaktadırlar. Bu fırsatlar ve avantajlar emeklilerin ihtiyaçlarına yöneliktir.

Bazı bankalar emekli maaşını bankalarına taşıyan ve promosyon ödemelerini bankalarından almayı tercih eden emeklilere kefilsiz ihtiyaç kredisi alma avantajı sunmaktadır. Bazı bankalar da kiralık kasaların yıllık kiralama ücretlerinde indirim yapmaktadır. Ayrıca kredi kartına bonus yükleyen bankalar da bulunmaktadır. Emekli olarak hangi bankadan promosyon ödemenizi alacağınıza bankaların sunduğu avantajları inceleyerek karar verebilirsiniz. Sizin için en uygun avantajları sunan bankayı seçerek maaşınızı o bankaya taşıyabilir ve promosyonunuzu o bankadan emekli maaşınıza ek olarak alabilirsiniz.

Bir cevap yazın